A VB utolsó előtti játéknapján eldőlt, hogy a torna meglepetéscsapata és a legutóbbi két világbajnokság győztese vívhatja a vasárnapi döntőt. A franciák úgy verték a spanyolokat, hogy kapusaik mindössze öt labdát védtek, mégis csak 23 gólt kaptak. Az oroszok váratlanul magabiztosan győzték le a norvégokat. Siti Bea szakkommentárja a két elődöntőről…
Kicsi: Váratlan teljesítmények és eredmények
Franciaország – Spanyolország 27-23 (12-10)
„A spanyol-francia meccsen nem számítottam ilyen sima francia győzelemre. Gyakorlatilag a spanyolok ma nem játszottak jól, sokkal jobb teljesítményt nyújtottak eddig a VB-n. Mangue egyedül maradt, társai nem tudtak felnőni hozzá támadásban, védekezésük pedig meg sem közelítette az előző napokban látottakat. A franciák brutálisan – nem a szó ütő-vágó értelmében, hanem nagyon hatékonyan – védekeztek! A spanyolok nem tudták megtalálni a könnyű gólszerzési lehetőségeket. A védekezési stílusok miatt a kiállítások potyogtak, de mindkét csapat hihetetlen rosszul használta ki az emberelőnyöket; nagyon meglepődtem, hogy ezen a szinten ilyen problémát jelenthet az emberelőnyös helyzetek kezelése. Érdekes módon szinte mindig az a csapat volt eredményesebb, amelyik épp hátrányban játszott. Jobb játékot és szorosabb eredményt vártam.“
Oroszország – Norvégia 28-20 (17-12)
„Még inkább meglepődtem azon, hogy a norvégokat mennyire bedarálták az oroszok! Trefilov hihetetlen nagyot húzott az első félidőben, nagyon jól variálta a védekezést, és az embereit is az 5-1-es védekezésben, majd jól sikerült a hatosfalra való visszaállás is. Mindkét meccs arról erősített meg, hogy aki jobban védekezik, az jön ki végül jobban a mérkőzésből. Az oroszok támadójátéka is jól működött, a norvégok nagyon nem tudtak mit kezdeni a kétbeállós rendszerrel, Lunde-Haraldsen, aki eddig nagyon jó teljesítményt nyújtott a VB-n, most teljesen ki volt szolgáltatva az átlövéseknek. Amikor a norvég kapitány ráérzett, hogy mindent Posztnova mozgat, váltott, és emberfogással őrizni kezdték. A vonalon maradók azonban nem tudták megoldani a feladatukat, így hiába volt az ötlet jó, a taktikai húzás nem tudott kellően hatékonnyá válni, a rendszer megborult.
Az oroszok kőkemény védekezése teljesen megpecsételte a norvégok sorsát, mivel nem volt átlövőjátékuk. Stange ugyan lőtt párat, de a többiek, Nøstvold, Breivang, Lunde, Riegelhuth abszolút nem találták az ellenszert. Azt eddig is tudtuk, hogy az orosz falat átlőni roppant nehéz, szinte férfias képességek kellenek hozzá, de a résbe sem tudtak lőni a norvégok, és a világklasszis beállóikat is leradírozták az orosz védők. Nagyon jó meccs volt; sajnálom, hogy a norvégok így maradtak alul az oroszok ellen, mert alul lehet ugyan maradni, de ez a mai olyan volt, amitől biztosan eltérő eredmény születne holnap.“
A döntő esélyei…
„A döntőben az oroszokat érzem esélyesebbnek, főleg ha a mai formájukat tudják hozni. Úgy gondolom, hosszabb padjuk és több nemzetközi rutinnal rendelkező emberük van. A döntő pszichésen egy teljesen más mérkőzés, mint a többi; ilyen szempontból fórjuk van, hiszen az előző VB-döntőkön is szerepelt már az oroszuk közül egy-két játékos.“
Ajánló
Handball.hu Nyilatkozatok a Franciaország – Spanyolország meccs után: http://handball.hu/2009/12/18/meccsrol-meccsre_fejlodtunk/ Képgaléria a Franciaország – Spanyolország meccsről: http://handball.hu/gallery/2009/12/18/vb_2009_franciaorszag_-_spanyolorszag/ Nyilatkozatok az Oroszország – Norvégia meccs után: http://handball.hu/2009/12/18/a_csillagok_talan_ezt_irtak_meg/ Képgaléria az Oroszország – Norvégia meccsről: http://handball.hu/gallery/2009/12/18/vb_2009_norvegia_-_oroszorszag/
fkc.hu |