Esély a továbbjutásra 2007.11.04.

Az EHF-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén a Cornexi-Alcoa csapata a dán Aalborg DH együttesével mérkőzött meg a dániai Frederikshavn városában. Az első összecsapáson a hazaiak kétgólos győzelmet arattak, így 28-26-os eredménnyel érkeznek az egy hét múlva, november 11-én esedékes visszavágóra, Székesfehérvárra.

A mérkőzés elején még tartotta magát a székesfehérvári együttes, de azt követően a hazaiak egy 9-0-ás tizennégy percet produkálva jelentős előnyre tettek szert, így a Cornexi a félidőben öt góllal lemaradva vonulhatott az öltözőbe. A második játékrészben Vura József lányai remek küzdőszellemet mutatva összeszedték magukat, fokozatosan csökkentették lemaradásukat, sőt, öt perccel a vége előtt már azonos állást is mutatott az eredményjelző.

EHF-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés:
Aalborg DH (DEN) – Cornexi-Alcoa 28-26 (14-9)
Frederikshavn, 1000 néző
Vezette: Raluy Lopez, Sabroso Ramirez (ESP)

Aalborg: Vojcic, Nørgaard (kapusok), Mörk 7, Boson 5, Logvin 5, Deriouguina 4, Mehlmann 4, Brødsgaard 1, Bille 1, Pedersen 1, Mortensen, Thorius, Larsen. Vezetőedző: Leif Gautestad

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Szrnka 8, Tápai Sz. 7 (2), Balogh 5 (3), Trishchuk 3, Vaszari 2, Vijunaite 1, Bernataviciute, Lévai, Mayer. Vezetőedző: Vura József.

Hétméteresek: 3/5; 5/6
Kiállítások: 6 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 10. perc: 4-4, 20. perc: 11-4, 40. perc: 17-13, 50. perc: 23-20, 55. perc: 25-25.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője: „Egy igazi dán hangulatú mérkőzésen is tartása volt a csapatomnak, a mai eredménnyel pedig esélyünk van a továbbjutásra.”