Míra MK-továbbjutással debütált 2007.11.14.

Simán jutott a Cornexi-Alcoa a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, miután tizenhét gólos győzelmet aratott a Fenstherm-Füzesabony ellen. A lelkes és a kézilabdához értő szurkolók által megtöltött abonyi sportcsarnokban debütált Emberovics Míra a Cornexi felnőtt csapatában. A 19 éves átlövő négy gólt szerzett első tétmeccsén.

Magyar Kupa, 4. forduló:
Fenstherm–Füzesabonyi SC – Cornexi-Alcoa 21–38 (10-21)
Füzesabony, 350 néző
Vezette: Koralovszki, Szabó

Füzesabony: Galambossy, Szabó és Székely (kapusok), Kánya 7 (3), Molnár 3 (3), Bak 2, Erdélyi 2, Lukács 2, Sári 2, Bahrim 1 (1), Kárpáti 1, Ürmös 1, Atkári, Gaál. Vezetőedző: Atkári Lajos.

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Bernataviciute 7 (1), Vaszari 5, Emberovics 4 (1), Kamper 4 (1), Kovács 4, Tápai 4, Mayer 3, Vijunaite 3, Lévai 2 (1), Trishchuk 2. Vezetőedző: Vura József.

Hétméteresek: 7/10 (Kánya kettőt, Bahrim egyet hagyott ki); 4/7 (Tápai, Lévai és Emberovics hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 12 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 4-5, 15. perc: 5-9, 20. perc: 6-13, 25. perc: 8-17, 35. perc: 11-24, 40. perc: 12-25, 45. perc: 15-29, 50. perc: 17-31, 55. perc: 19-33

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„A célunkat elértük: könnyedén túljutottunk a lelkes füzesabonyi csapaton. Egy félidő jó játékkal simán hoztuk a kötelezőt. Mindenki közel egyforma időtartamot volt a pályán. Balogh Beát és Szrnka Hortenziát viszont tudatosan kímélem, ezért pihentettem őket a hétvégi meccsünk előtt. Ziát azért, mert jövő héten megműtik a térdét, BB-nek viszont a sarka fáj, és ugyan tudta volna vállalni a játékot, de Angéla megoldotta a feladatot a jobbszélen. Az első félidőben már tíz góllal elmentünk, ezért a második félidőben majdnem egy komplett sort cseréltem, és így is tudtuk növelni az előnyünket. Sok néző volt, akik nagyon lelkesen szurkoltak.”

Emberovics Míra, a Cornexi átlövője:

„Ez volt az első felnőtt szereplésem Cornexi színekben. Nagyon örülök neki, hogy pályára kerülhettem, jó élmény volt számomra. Mi fiatalok ezen a meccsen eleve sokkal több lehetőséget kaptunk, amivel úgy gondolom, sikerült élnünk.

Kicsit érdekesen alakult a debütálásom, mert rögtön kaptam egy kétperces kiállítást, ami szerintem nem volt jogos. Aztán kihagytam az első helyzetemet, de utána sikerültek a lövéseim. Sokat segítenek a csajok abban, hogy túllendítsenek a holtpontokon, ha valami nem sikerül. Kellenek ezek a bíztatások. Ezért nem is csüggedtem, amikor nem ment be az első lövésem, viszont bement utána a többi. Szerencsére nem izgultunk annyira, mivel nem volt akkora a teher, mint egy komoly bajnoki mérkőzésen. Mindenképpen egy jó lehetőség volt, hogy megmutassuk, mit tudunk.”