Közel annyi perc kiállítás, mint ahány gól 2008.01.19.

A Cornexi-Alcoa Kiskunhalason lépett pályára, és a gólokban szűkölködő, de kiállításokban túlontúl gazdag találkozó végül döntetlent hozott. A meccs elsősorban a játékvezetői felfogás miatt marad az együttesek számára emlékezetes. A döntések sűrűn borzolták a kedélyeket mindkét oldalon, az amúgy durvának egyáltalán nem mondható mérkőzésen. Előfordult olyan eset is, hogy öt hazai támadott két fehérvári ellen…

NBI, 11. forduló:
Kiskunhalas NKSE – Cornexi-Alcoa 24-24 (15-12)
Kiskunhalas, 500 néző
Vezette: Ágnecz, Sipos

Cornexi: Djeric, Pácz V. (kapusok), Trishchuk 7 (1), Balogh 6, Kamper 3, Bernataviciute 2, Gordeyeva 2, Tápai 2 (1), Vaszari 1, Vijunaite 1, Mayer. Vezetőedző: Vura József.

Kiskunhalas: Sirina, Győri (kapusok), Kurgyis 8 (5), Rábai 7, Csendes 3, Virág 2, Földes 1 (1), Hodosi 1, Horváth 1, Kósa 1, Micskó, Moszkovaja, Tóth. Vezetőedző: Zsadányi Sándor

Kiállítások: 20 perc; 20 perc
Hétméteresek: 6/9 (Kurgyis hármat hagyott ki); 2/3 (Tápai hagyta ki)
Piros lap: Tóth, Moszkovaja

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 6-7, 20. perc: 8-9, 25. perc: 11-10; 35. perc: 17-14, 40. perc: 18-16, 45. perc: 20-18, 50. perc: 21-22, 55. perc: 22-23.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Végig küzdelmes és sok kiállítással tarkított mérkőzés volt. Egy nagyon harcias Halas ellen játszottunk, akik végig mentek előre. Erre számítottunk is, igazán újat nem csináltak a pályán. Mi is küzdöttünk rendesen, ennek az eredménye lett végül a döntetlen. Tápai Szabinát is be kellett állítanom az utolsó tizenöt percre, mert szükség volt a játékára, annak ellenére, hogy sérült, és egész héten nem lőtt kapura.  De még így is fordulatot hozott a játékban. A bírói felfogás azonban nem nekünk kedvezett. Volt, hogy az első félidőben csak két mezőnyjátékossal voltunk a pályán, ebben a periódusban szerzett ellenfelünk egy jelentős háromgólos előnyt, amit aztán a hajráig meg is tudtak őrizni. A végjátékban aztán sikerült egy védekezésváltással ezt megfordítanunk, de akkor elvettek egy szabályos gólunkat, mert vonalat fújtak, így nem tudtuk megnyerni a meccset. Úgy néz ki, ez a bajnokság nem csak a kézilabdáról, hanem „erről” is szól. Mindezek ellenére, amennyiben taktikusabbak vagyunk, kevesebbet hibázunk az előre gyakorolt dolgokban, ha nem is simán, de megnyerhettük volna a találkozót.”

Kamper Olívia, a Cornexi irányítója:

„Nem szeretnék ilyen közel a mérkőzéshez nagy elemzésekbe bocsátkozni, még nem látom higgadtan a történteket. De volt olyan, amikor ketten voltunk összesen a pályán. Persze nem biztos, hogy egy ilyen helyzet összeomlaszt bennünket, és negatívan hat ránk; sőt, lehet, hogy emiatt még jobban összpontosítunk. Lehet, hogy nem játszottunk olyan jól, mint lehetett volna, de azért úgy érzem, ez most nem csak rajtunk múlt.”

Tápai Szabina, a Cornexi irányítója:

„Tegnap megbeszéltük Vura Józseffel, hogy mivel nem százszázalékos a vállam, csak akkor lépek pályára, ha úgy ítéli meg, hogy nagy szükség van rám. Végül egy speciális kötéssel és egy vállvédővel játszottam. Azért meg főleg nem vagyok boldog, hogy nem sikerült nyernünk. Túl sokszor kerültünk emberhátrányba, ami hátráltatott minket. Ráadásul ziccereket is hagytunk ki. Igazából nem sikerült megadnunk az ütemét a játéknak.”