Döntés az utolsó percben 2008.01.26.

Bár a Cornexi-Alcoa végig több góllal vezetett, végül roppant izgalmas hajrában dőlt el a Vác-Cornexi bajnoki. A hazaiak az 59. percben egyenlítettek először, de Laima Bernataviciute újra előnyhöz juttatta a Cornexit. A Vácnak negyven másodperce maradt a döntetlen kiharcolására, azonban a lefújás előtti pillanatokban Szilágyi Anett tiszta szélső ziccerben kiejtette a labdát...

NBI, 12. forduló:
Váci NKSE – Cornexi-Alcoa 27-28 (14-17)
Vác, 600 néző
Vezette: Jancsó, Marczinka

Vác: Juhász és Nábelek (kapusok), Veszeli 9 (2), Gertsmár 5, Bagócsi 4, Farkas 4, Orbán 2, Ábrahám 1, Simon 1, Szilágyi 1. Vezetőedző: Kenyeres József

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Trishchuk 7 (1), Balogh 5, Tápai 5 (1), Bernataviciute 4, Vijunaite 3, Lévai 2, Vaszari 2, Gordeyeva, Kamper, Mayer. Vezetőedző: Vura József.

Kiállítások: 6 perc; 10 perc
Hétméteresek: 2/3 (Farkas hagyta ki); 2/5 (Bernataviciute egyet, Tápai kettőt hagyott ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 5-6, 15. perc: 5-11, 20. perc: 9-13, 25. perc: 11-16; 35. perc: 17-18, 40. perc: 17-21, 45. perc: 19-23, 50. perc: 23-25, 55. perc: 24-26.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

„Végig vezettük a mérkőzést, igazán csak a végjáték alakult szorosra, mivel a mérkőzés közben – amikor négy-hat góllal is vezettünk – nem használtuk ki a lehetőségeket az előnyünk növelésére, hanem heteseket és ziccereket hibáztunk. Úgy érzem, mindezek ellenére megérdemelten nyertük meg ezt a fontos találkozót, mert sokáig jól játszottunk. Megvoltak a lehetőségeink, csak a kritikus időszakunkban az ellenfél kihasználta a hibáinkat, és egy jó meccset csinált a végére. Amilyen fájdalmas volt a halasi pontvesztésünk, annyira örömteli a mostani győzelem. Sok ilyen idegenbeli mérkőzésünk lesz mostanában, megyünk a Vasashoz, Derecskére, Békéscsabára, ahol ugyancsak nem lesz könnyű dolgunk, de bizakodó vagyok.”

Kristina Trishchuk, a Cornexi átlövője:

„Nagyon jól kezdtünk a találkozó elején, előnyhöz is jutottunk, de lehet kicsit elfáradtunk a végére, nem tudom. Egy biztos, a végén nagyon nehéz dolgunk volt. Szerintem jól védekeztünk és a kapusteljesítmény is szuper volt, de támadásban kicsit hibáztunk. A lényeg, hogy sikerült elhoznunk Vácról a pontokat. Erre most nagy szükségünk is volt, főleg, hogy a Debrecen is kikapott idegenben. Az esélyünk megvan, de nagyon kell koncentrálnunk, készülnünk az elkövetkezendő találkozókra, és be kell gyűjtenünk minden pontot, amit csak lehet.”

Fekete Csilla, a Cornexi kapusa:

„Jó volt újra pályára lépni, és igazán a lábammal sem volt semmi probléma egészen addig, amíg kaptam két olyan lövést, aminél kicsit megint kifordult. Örültem, hogy tudtam segíteni a csapatnak. Nem volt rossz a mérkőzés, bár szerintem a végére saját magunkat bizonytalanítottuk el. A védekezésünk hellyel-közzel egész jól alakul. A továbbiakban azonban mindenképpen sokkal többet kell nyújtanunk, mint ma, vagy mint Halason. Nem szabad elkapkodnunk a támadásainkat, még nagyobb összefogásra és csapatjátékra van szükség. Debrecen segített most nekünk, de most már rajtunk a sor, nekünk kellene valamit alkotnunk.”