Búcsú az EHF-kupától 2008.02.18.

Nem sikerült megismételnie 2005-ös bravúrját a Fehérép Alcoa FKC csapatának, azaz leküzdenie az idegenben begyűjtött hatgólos hátrányát, mint ahogy azt a kupasorozat döntőjében tette három éve. Bár a fehérváriak a találkozó jelentős részében magabiztosan vezettek a spanyol Itxako ellen – a második játékrészben már hatgólos előnyt is szereztek – döntetlennel végződött az összecsapás.

Az Itxako összesítésben 53-47-tel került az EHF-kupa legjobb nyolc csapata közé, míg az FKC elköszönt a nemzetközi kupaszerepléstől.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, második mérkőzés:
Fehérép Alcoa FKC – SD Itxako-Navarra (ESP) 26-26 (12-10)
Székesfehérvár, 1200 néző
Vezette: Pedersen, Mortensen (DEN)

FKC: Djeric és Fekete (kapusok), Tápai 8 (2), Bernataviciute 7, Balogh 5 (2), Vaszari 3, Trishchuk 2, Mayer 1, Gordeyeva, Kamper, Kovács, Vijunaite. Vezetőedző: Vura József.

Itxako: Navarro és Barbu (kapusok), Pinedo 5, Barnó 4, Mihai 4 (2), Alonso 3, Alberto 3 (2), Araujo 3, Negrin 3, Berenguel 1, Egozkue, Jula, Fachinello. Vezetőedző: Ambros Martín

Hétméteresek: 4/5 (Balogh hagyta ki); 4/8 (Alberto kettőt, Araujo és Mihai egyet-egyet hagyott ki)
Kiállítások: 14 perc; 10 perc
Piros lap: Trishchuk és Negrin

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 5-2, 15. perc: 8-4, 20. perc: 9-6, 25. perc: 12-8; 35. perc: 15-13, 40. perc: 18-15, 45. perc: 21-16, 50. perc: 23-19, 55. perc: 24-23.

Vura József, a Fehérép vezetőedzője:

„Az ellenfelünk jó fizikai felépítésű csapat, szép lassan felőröltek bennünket. Meg tudtuk közelíteni őket, de nem tudtuk megszerezni a továbbjutáshoz szükséges különbséget. Kemények voltak, hasonló erényeket csillogtattak, mint kint. Összességében fizikailag voltak jobbak, és ez döntött. Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával és küzdeni tudásával, sokáig a játék is fegyelmezett volt, de amikor már érezte a csapat, hogy elúszott a továbbjutás, már megjelentek a fegyelmezetlenségek. A kinti meccset nem lett volna szabad ilyen sokkal elveszíteni.

Ambros Martín, az Itxako vezetőedzője:

„Gratulálok a Fehérvárnak, hogy ilyen nagyszerű csapata van, ilyen kézilabda élet zajlik, és ilyen hangulatot tudtak teremteni a nagyszerű közönségükkel, ami méltó egy európai kupamérkőzéshez. Különösen örülök a győzelemnek, hogy ilyen környezetben tudtuk kiharcolni a továbbjutást. Nagyon komoly mérkőzést játszottunk, nagyon fegyelmezetten, és sok ésszel, ezért tudtuk megállítani azt a hatalmas erőt, amely a Fehérvár győzni akarásában rejlett. Nagyon nehéz helyzet volt, amikor negyed órával a vége előtt hatgólos előnyt mutatott ellenfelünknek az eredményjelző, azaz ledolgozták az Estellában szerzett hátrányukat. Az volt a kulcs momentum, hogy meg tudtuk őrizni a hideg fejünket, és továbbra is koncentráltan tudtunk játszani, kritikus helyzetből visszahozva a meccset. A döntetlen eredmény igazságos, hiszen a Fehérvár nem érdemelt vereséget, mert nagyszerű csapat, csak tapsot és gratulációt érdemel.”