Újabb két értékes idegenbeli pont 2008.04.06.

A Fehérép Alcoa FKC az egyhónapos bajnoki szünetet követően a Derecske otthonába látogatott, és aratott kétgólos győzelmet a mérkőzés nagy részében vezető hazaiak ellen. Az 58. percben még döntetlenre álltak a csapatok, ekkor azonban Kristina Trishchuk két átlövés-gólja eldöntötte a találkozót. A novemberi térdműtéte után először lépett pályára Szrnka Hortenzia.

NBI, 17. forduló*:
Tajtavill-Derecske KK – Fehérép Alcoa FKC 26-28 (17-14)
Derecske, 500 néző
Vezette: Baranyi, Szloska

Derecske: Király, Kolsofszki, Lajtos (kapusok), Kereki 5, Kudor 5 (1), Rácz 5, Pádár 4 (1), Sütő 3 (2), Szabados 2, Szamosi A. 2, Csapó, Flaskova, Gulyás, Szamosi L. Vezetőedző: Köstner Vilmos

FKC: Fekete és Djeric (kapusok), Trishchuk 7 (2), Balogh 6 (3), Kamper 5, Bernataviciute 4, Vijunaite 3, Mayer 2, Vaszari 1, Kovács, Lévai, Szrnka, Tápai Sz. Vezetőedző: Vura József.

Kiállítások: 2 perc; 6 perc
Hétméteresek: 4/7 (Kudor, Pádár, Sütő hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Trishchuk hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 6-5, 15. perc: 9-9, 20. perc: 10-10, 25. perc: 14-13; 35. perc: 20-18, 40. perc: 21-19, 45. perc: 21-20, 50. perc: 24-22, 55. perc: 24-25.

* A hivatalos jegyzőkönyv pontatlanul tartalmazza a gólszerzőket – ezek a pontos adatok.

Kamper Olívia
, Fehérép Alcoa FKC irányítója:

„Tényleg egy nagyon jó kis meccset játszottunk a Derecskével, élveztem. A találkozó elején fej-fej mellett haladtunk, hol ide, hol oda volt egy gól, de sajnos az első félidő végére sikerült ellenfelünknek elmennie három góllal. A második felvonásban azonban beleadtunk mindent, és mikor a legjobban kellett – azaz a végén – már mi vezettünk kettővel.

A legutóbbi, Békéscsaba elleni meccsünk is izgalmasra sikerült, sőt, idegenben már abszolút nem is lehet számítani könnyen nyerhető meccsekre, mivel a bajnokság sokkal erősebb lett. Szerintem ma már nincsenek is papírforma-mérkőzések. Ezért minden meccsünkre ugyanolyan pontosan kell felkészülnünk Fontos, hogy a következő bajnokinkon Debrecenben mindenképpen nyerjünk, hiszen azzal már a negyedik helyünk biztos lenne."

Szrnka Hortenzia, Fehérép Alcoa FKC átlövője:

„Elég nehéz volt a rehabilitációm óta először pályára lépnem. [Vura] Józsival megbeszéltük, hogy a meccs alatt majd néha-néha beugrom, ehhez képest Józsi a meccs előtt szólt, hogy támadásban egyből kezdő leszek. Így nem is nagyon volt időm lelkileg felkészülni. Bár a lábammal különösebb gond nem volt, kicsit azért megviselte a térdemet, de összességében jó érzés volt újra játszanom. Remélem, a Debrecen elleni meccsig megszokom ezt az állapotot, és addigra még jobb lesz a lábam is.

A mérkőzés nagyon izgalmas volt, mert sokáig vezetett a Derecske, de szerencsére időben tudtunk fordítani az eredményen. Úgy érzem, a meccs végére jobban összeszedtük a védekezésünket, mint amennyire az első félidőben sikerült. Támadásban sok eladott labdánk volt, és egyéb buta hibáink, de a legfontosabb most, hogy sikerült megszereznünk a kettő pontot.”