Pénteken rajtol a TERSZOL Kupa 2008 2008.08.13.

Péntek 10 órakor a Fehérép Alcoa FKC – Jolidon Cluj meccsel veszi kezdetét a Terszol Kupa 2008. A házigazdák és a Kolozsvár mellett a Dunaferr és a Podravka alkotja az immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő torna mezőnyét. A belépés péntek délelőtt ingyenes, míg a péntek délutáni és a szombati programra 500-500 forint a belépőjegyek ára. A bérletek érvényesek.

A Terszol Kupa eddigi két kiírásában magyar, dán, norvég és szerb klubcsapatok mérkőzéseit láthatta a székesfehérvári közönség. A pénteken és szombaton a Köfém Sportcsarnokban megrendezésre kerülő tornán a horvát bajnok Podravka, a magyar ezüstérmes Dunaferr, a román hatodik Kolozsvár és a házigazda Fehérép Alcoa FKC négyesének köszönhetően ezúttal is rangos mezőny gyűlik össze.

2006. nyarán Terszol Skandináv Nyár néven indult útjára és teremtett hagyományt a felkészülési torna. Két éve az SK Aarhus szerezte meg az első helyet a Cornexi-Alcoa előtt; a Vasas a harmadik, a norvég Levanger HK a negyedik helyen végzett. Az azóta brit szövetségi kapitány Jesper Holmris által irányított dánok emlékezetes meccsen, 750 néző előtt 32-30-re győzték le a fehérváriakat.

Tavaly négy EHF-kupa résztvevő csatájában végül a Cornexi-Dunaferr mérkőzés döntött az első helyről. A házigazdák egygólos győzelmüknek köszönhetően megnyerték a Terszol Kupát a Dunaferr, a Levanger és a szerb Pancevo előtt.

Fejér megyei rangadót az idei tornán is láthatnak a kézilabda-barátok: a Fehérép Alcoa FKC „főműsor-időben”, azaz pénteken 18 órakor mérkőzik meg a Dunaferrel. A péntek délelőtti két meccsre ingyenes a belépés. A péntek délutáni, valamint a szombat délelőtti programra a belépőjegyek ára 500-500 forint. A 2008/2009-es bérletek érvényesek a Terszol Kupa 2008 mérkőzéseire. Kapunyitás pénteken 9:30 és 15:30-kor, szombaton 9:30-kor.