Aki korán kel… 2008.08.23.

Pekingi idő szerint ideális, magyar idő szerint azonban koránt sem kedvező, reggel nyolc órás kezdéssel rajtolt a Fehérép Alcoa FKC csapata a Siófok Kupán a Hypo Niederösterreich együttese ellen. Az álmos reggelen fölényes fehérvári győzelem született Németh András tanítványaival szemben.

Siófok Kupa
Hypo Niederösterreich – Fehérép Alcoa FKC 28-33 (14-15)
Siófok, 150 néző
Vezette: Bacs, Bán

FKC: Petróczi (kapus), Trishchuk 10 (5), Bernataviciute 7 (1), Kamper 6, Vaszari 3, Nikolic 2, Vijunaite 2, Emberovics 1, Kovács 1, Siti 1, Kiss, Lévai. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hypo: Blazek és Schilk (kapusok), Acimovics 7, Kirsner 5, Myong 5 (1), Reingruber 3, Thurner 3, Plack 3, Léránt 2, Stumvoll. Vezetőedző: Németh András

Hétméteresek: 1/2 (Acimovics hagyta ki); 6/6
Kiállítás: 8, illetve 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 4-5, 15. perc: 6-7, 20. perc: 9-11, 25. perc: 13-12; 35. perc: 15-18, 40. perc: 19-21, 45. perc: 22-23, 50. perc: 24-26, 55. perc: 26-29.

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:

„A korai kezdés rányomta bélyegét a játékunkra, hiszen összességében ez egy szokatlan dolog volt számunkra, de akaraterővel meg kellett ezzel birkózni. Amikor a csapat nagy része túl került a holtponton, ezt már sikerült megoldania.

Sokkal folyamatosabban kellene a lányoknak azt a teljesítményt nyújtaniuk, amit látni szeretnék. Mindig vannak nagy hullámvölgyek, ki nem kényszerített hibák, amivel ajándékokat adunk, illetve életben hagyjuk vele az ellenfelet. Voltak olyan öt perces koncentrációs szünetek, amiért adott esetben egy tétmeccsen nagy árat kell fizetni. Jó, hogy volt elegendő cserénk, így a végén sikerült elmennünk pár góllal. Örülök a győzelemnek, hiszen azért jöttünk, hogy megnyerjük a tornát, ahhoz pedig mindenkit le kell győznünk.”

Kamper Olívia, az FKC irányítója:

„Az én pályafutásom alatt nem emlékszem olyanra, hogy ilyen korán játszottunk volna meccset. Egyébként sem vagyok nagy alvó, nem szoktam sokáig aludni, de még így is megrázott kicsit ez a reggel fél hatos kelés. Ilyenkor muszáj korábban kelni, hogy magamhoz térjek, és enni is tudjak valamit. Ez az álmosság eleinte meg is látszott a csapat játékán, döcögősek voltunk, de aztán sikerült felébrednünk és javítanunk. Jó, hogy nyertünk, de azért ez nem az a Hypo, mint akik BL-döntőt játszottak, úgyhogy jó érzés, de nem kell ettől elszállnunk.”