Csak negyedik hely

2008.08.24.

A Siófok Kupa második napjának délelőttjén a tornagyőzelem esélyét, délután a bronzmeccset is elveszítette a Fehérép Alcoa FKC. A Debrecennel szemben elszenvedett hatgólos vereség azt jelentette, hogy a fehérváriak csoportmásodikként a Spårvägen csapatával mérkőzhettek a harmadik helyért. A találkozó kellemetlen meglepetéssel zárult: a svédek egy góllal legyőzték az FKC-t.

Siófok Kupa
DVSC Aquaticum – Fehérép Alcoa FKC 34–28 (16-16)
Siófok, 300 néző
Vezette: Horváth, Marton

DVSC: Pastrovics és Kiss (kapusok), Crap 8 (2), Csáki 6, Uhrakova 5, Shynkarenko 4, Soós 4, Stuparicova 4, Hornyák D 2 (1), Bognár 1, Marin, Szabó. Vezetőedző: Bakó Botond

FKC: Djeric és Petróczi (kapusok), Trishchuk 8, Vaszari 6, Bernataviciute 5 (1), Kamper 4 (4), Vijunaite 2, Kovács 1, Nikolic 1, Siti 1, Lévai, Emberovics, Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 3/3; 5/8 (Trishchuk kettőt, Bernataviciute egyet hagyott ki)
Kiállítás: 12, illetve 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 5-5, 15. perc: 6-6, 20. perc: 11-10, 25. perc: 14-12; 35. perc: 17-16, 40. perc: 20-18, 45. perc: 25-22, 50. perc: 27-24, 55. perc: 28-25.

3. helyért:
Spårvägen (SWE) – Fehérép Alcoa FKC 26–25 (13-12)

Spårvägen: Christinasen és Norman (kapusok), Perneheim 6 (4), Hellström 5, Hörnell 4, Hoven 3, Schollin 3, Hagernäs 2, Jälmestal 1, Larsson 1, Nauclear 1, Dahlin, Lundström, Vezetőedző: Anders Bratten

FKC: Djeric és Petróczi (kapusok), Trishchuk 7 (4), Bernataviciute 6 (2), Kiss 3, Emberovics 2, Kovács 2, Lévai 2, Kamper 1 (1), Vijunaite 1, Siti 1, Nikolic, Varga, Vaszari. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 4/4; 7/10 (Bernataviciute, Kamper és Trishchuk egyet-egyet hagyott ki)
Kiállítás: 8 perc; 4 perc

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:

„A torna önmagában ismét egy nagyon jó felkészülési állomás volt, azonban az összetett eredménnyel nem vagyok elégedett, mert úgy gondolom, legalább a harmadik helyet illett volna megszereznünk. A vasárnap délelőtti Debrecen elleni meccsünkön a védekezés jól működött, de rengeteg olyan helyzetet hagytunk ki, labdákat adtunk el, ami a végeredményben aztán megbosszulta magát. A délutáni bronzmeccsünket pedig a csapat egy része félvállról vette, nem sikerült felpörögnünk, ezért vereséget szenvedtünk egy nálunk sokkal egységesebb és küzdőbb csapattól.

Szeretnénk előre lépni a játékunkban, de most egy kis megtorpanást érzek. A felkészülés alatt belefér egy-egy gyengébb eredmény, hogy rámutasson a gyengéinkre, de a hozzáállás miatt vagyok csalódott, főleg a legutolsó mérkőzésünk miatt. A másik kettőnél legalább voltak pozitív és negatív dolgok egyaránt, de a bronzmeccsen azért szenvedtünk vereséget egy nálunk gyengébb csapattól, mert nem tartottuk be a taktikát, nem küzdöttünk és harcoltunk annyit, mint az ellenfél. Ezt pedig nem szabad megengednünk magunknak, annyira nem vagyunk jó csapat.”