Vereséggel kezdtünk Kaproncán 2008.08.29.

A kaproncai Josip Samarija Bepo Emléktorna nyitó mérkőzésén a Fehérép Alcoa vereséget szenvedett a házigazda Podravka Vegeta csapatától. A nagy formában játszó horvát bajnokra negyven percig tudtak tapadni a fehérváriak; ekkor azonban Paula Ungureanu bravúrjaival hirtelen hat-, majd az ötvenedik perc körül tízgólosra nőtt a Podravka előnye.

A Podravka – bár nélkülöznie kellett a sérült Andrea Penezicet és az orrtörést szenvedett Ana Dokicot – jó előjelekkel várhatta a hagyományos saját rendezésű tornáját, hiszen pár napja Ljubljanában a Krimet 16, a Skopjét 15 és a Lokomotiva Zagrebet 10 góllal ütötték ki Zovko mester tanítványai.

A két csapat fehérvári mérkőzéséhez hasonlóan – melyen magas színvonalú csatában a horvátok nyertek 42-40-re – ezúttal is jól tartotta magát a Petróczi Viktória nélkül felálló Fehérép Alcoa FKC. Ugyan 6-2-re és 10-6-ra is vezettek a házigazdák, az első félidőben hét gólt szerző Kristina Trishchuk vezetésével mindig felzárkózott a Fehérép. A félidőt Kristina Franic hetese zárta, melyet bravúrral hárított Sladjana Djeric, így 19-17-es Podravka előnnyel fordulhattak a csapatok.

A második játékrész elején többször is egy gólra zárkóztak fel Sótonyi László lányai, de 23-22-nél a szünetben beállt Paula Ungureanu sorozatban három hétméterest védett, és rögtön jelentős előnyre tett szert a Podravka (30-24). A román kapus bravúrjai mellett a fehérváriak technikai hibái eredményezték azt, hogy 30-26-nál hat Podravka-találat maradt megválaszolatlan (36-26), és hiába védett az időközben becserélt Szikora Melinda 44%-kal, végül 39-31-es hazai győzelem született.

Podravka Vegeta – Fehérép Alcoa FKC 39-31 (19-17)
Koprivnica, 200 néző
Vezette: Ladic, Sokol (CRO)

Podravka: Jelcic és Ungureanu (kapusok), Franic 7 (2), Lovrak 5, Bulath 4 (1), Gace 4, Tatari 4, Todorovska 4, Pasicnik 3 (1), Dragisic 2, Koznjak 2, Palcic 2, Seric 2, Stricevic. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

FKC: Djeric és Szikora (kapusok), Trishchuk 12 (2), Bernataviciute 5, Kamper 2, Kovács 2, Nikolic 2, Siti 2, Vaszari 2, Vijunaite 2, Lévai 1, Emberovics 1, Kiss, Varga. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 4/6 (Franisic és Dragisic hagyott ki egyet-egyet); 2/5 (Trishchuk kettőt, Kamper egyet hagyott ki)
Kiállítás: 4 perc; 4 perc