Tudod-e...? avagy egy oldal statisztika 2008.09.19.

Szomszéd várak csatája. Így jellemezhetnénk legjobban a Fehérép és a Dunaferr összecsapását. A kezdeti években még pontszerzésre sem volt esélyünk, függetlenül, hogy hol játszották a mérkőzést. Az utóbbi években azért több babér termett számunkra, és a rangadó jelzővel illethetjük a két csapat csatáját.

Tudod-e...

... hogy eddig 30 bajnokit játszottunk a Dunaferrel, a mérleg: 2 győzelem, 2 döntetlen és 26 vereség, 715:918-as gólarány. Ebből rájátszásban: 0 győzelem, 1 döntetlen és 7 vereség. Az idegenbeli mérlegünk: 1 győzelem, 1 döntetlen és 13 vereség, 386:441-es gólarány.

... hogy a két győzelmet ugyanabban a szezonban értük el, 2006-2007-es évadban, Fehérváron 31:29, Újvárosban 30:27-re nyertünk. Ezzel most is kiegyeznénk.

... hogy a legkevesebb gólt, 41-et, a 2001/2002-es idény fehérvári meccsén dobták a játékosok: 20:21 lett a végeredmény.

... hogy a legtöbb gól, 73, a 2004/2005-ös idényben, Dunaújvárosban esett. Akkor: 43:30-ra nyert a Dunaferr.

... hogy a sok vereség ellenére négyszer 1 góllal, kétszer 2 góllal és egyszer 3 góllal kaptunk ki.

... hogy játszottunk MK negyeddöntőben az 1999/2000-es idényben, akkor kikaptunk 32:22-re, és EHF negyeddöntőben is 2002/2003-as évadban, idegenben kikaptunk 33:28-ra, Fehérváron nyertünk 23:22-re.

... hogy Sonny első gólja a 175., Virág harmadik gólja a 120., Olcsa első gólja a 40. bajnoki találata lesz mióta nálunk játszik.
... hogy Sly 50-szer szerepelt eddig fehérvári mezben bajnoki találkozón.
... hogy ha Sonny pályára lép, a 75. meccse lesz, Laima pályára lépése esetén 25. meccse lesz nálunk.

... hogy a mérkőzést a Bonifert Ferenc-Oláh Viktor páros vezeti. Idén a női mezőnyben ez lesz az első mérkőzésük. Tavaly 10 meccset vezettek az NB I-ben. A Dunaferrnek a Vasas elleni idegenbeli meccsüket, nyertek 30:25-re, nekünk a Győr elleni hazai meccsünket, kikaptunk 33.28-ra.

... hogy Dunaújvárosban 10 órakor az Interspar parkolóban veterán autó találkozó lesz.
... hogy az Alsó-Dunaparton 10 órától Nap-éj egyenlőség íjászverseny lesz.
... hogy a Munkásművelődési Központban egész napos rendezvény lesz.
... hogy este 22 órától a Bowling Centerben Retro party a 70-es, 80-as, 90-es évek slágereivel.