Nyolc nap a sorsolásig 2008.10.06.

Bár a következő kupaforduló sorsolására csak október 14-én kerül sor, az EHF-kupa második fordulójának első hétvégéje után viszonylag tisztán körvonalazódik a Fehérép Alcoa FKC lehetséges ellenfeleinek a köre. A mostani húsz EHF-kupa párharc győztese mellett a BL-selejtezőből kiesett tizenkét együttes teszi teljessé a harmadik forduló 32-es mezőnyét.

A harminckét csapat közül tizenhatot kiemel az EHF, és hozzájuk sorsolnak egyet-egyet a tizenhat nem kiemelt közül. A kiemelésre akkor kerül sor, amikor végérvényesen kialakult a harmadik forduló mezőnye.

Az eddigi eredmények alapján esély van arra, hogy korábbi fehérvári játékost köszönthessünk novemberben, hiszen csapatával már továbbjutott (vagy a BL-selejtezőből átkerült), illetve nagy valószínűséggel tovább fog jutni Tápai Szabina (Randers), Adriana do Nascimento Lima (Milli Piyango), Vámos Boglárka (Kikinda), Kenyeres Fanni (Ferencváros) és Tilinger Tamara (Dunaferr).

Ami már biztos

A Bajnokok Ligájában péntektől vasárnapig rendezték meg a négycsoportos selejtezőkört, melyben csak a csoportelsők jutottak a BL főtáblájára. A 4x3 kieső csapat az EHF-kupa harmadik körébe kapcsolódik be. Ez azt jelenti, hogy a Dunaferr, az ukrán bajnok Motor Zhaporozhye, a szerb bajnok Nis, a német HC Leipzig, az EHF-döntős spanyol Itxako Navarra, a görög bajnok Ormi Patrasz, az EHF-kupa címvédő orosz Volvográd, a dán Byåsen, a török bajnok Milli Piyango, a román Urban Brassov, a lengyel bajnok Lublin és a szlovák bajnok SKP Bratislava is elméletileg (kiemeléstől függően) lehet a Fehérép Alcoa FKC ellenfele.

Hozzánk hasonlóan már sikeresen megvívta mindkét mérkőzését az EHF-kupa második körében a többszörös BL-győztes dán Slagelse, a szerbiai Kikinda, a svájci bajnok Brühl, az orosz Rostov Don és a bolgár Lokomotiv Varna.

Ami szinte eldőlt

Jó néhány EHF-kupa párosítás – bárcsak egy mérkőzésen vannak túl a csapatok – gyakorlatilag eldőltnek tekinthető. Így a szóba jöhető ellenfelek között említhetjük a Ferencvárost (18-gólos előnnyel utaznak a visszavágóra), a német Oldenburgot (+11) és Frankfurter HC-t (+15), a portugál bajnok Madeirát (idegenben +17) és nagy valószínűséggel három orosz csapatot (Kuban +10, Moszkva +8).

Még nem játszottak, de…

Annak ellenére, hogy mindkét meccsüket csak a most következő hétvégén játsszák, valószínűsíthető a norvég Storhamar (luxemburgi ellenféllel szemben), a spanyol Akaba Bera Bera (bolgár csapat ellen) és a dán Randers (bosnyák csapat ellen) továbbjutása, illetve a tavalyi BL-résztvevő, de azóta alaposan meggyengült spanyol Ribarroja is esélyesebb hazai pályán portugál ellenfelénél.

Vagy-vagy

Az első találkozók után nyitott még a Lokomotiva Zagreb (CRO) és az Üsküdar (TUR), a Dunarea és a Baia Mare (mindkettő román), az Issy les Moulineaux (FRA) és a Sävehof (SWE), illetve a Skövde (SWE) és az Amsterdam (HOL) párharca – bár utóbbinál a holland bajnok idegenben szerzett ötgólos előnyt.