Kilenc FKC-gól zárásként 2008.10.22.

A Fehérép Alcoa FKC mindkét félidő hajrájában roppantotta meg a Pikker PTE PEAC csapatát. Az első játékrész utolsó öt percét 7-1-re nyerték Sótonyi László tanítványai; a meccs utolsó kilenc percét pedig 9-0-ra hozták a hazaiak, így alakítva ki a 43-22-es végeredményt. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a kilenc gólt szerző Laima Bernataviciute volt.

NBI, 8. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – Pikker PTE PEAC 43-22 (24-14)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Baranyi, Szloska

FKC: Szikora és Petróczi (kapusok), Bernataviciute 9 (1), Trishchuk 7 (1), Vaszari 6, Nikolic 5, Emberovics 4, Kamper 4 (1), Kovács 3, Siti 2, Szegedi 2, Lévai 1, Kiss. Vezetőedző: Sótonyi László.

Pécs: Vígh (kapus), Weitner 5 (1), Vasas 4, Székely 3 (1), Danyi 2, Gráner 2, Horváth P. 2, Darányi 1, Gogolák 1, Horváth V. 1, Gulya. Vezetőedző: Tabajdi Ferenc.

Hétméteresek: 3/5 (Trishchuk és Bernataviciute hagyott ki egyet-egyet); 2/3 (Weitner hagyta ki)
Kiállítások: 2 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-4, 10. perc: 8-7, 15. perc: 12-8, 20. perc: 15-11, 25. perc: 18-13; 35. perc: 25-16, 40. perc: 29-18, 45. perc: 31-20, 50. perc: 34-21, 55. perc: 37-22.

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:

„A papírforma alapján elvárható volt, hogy a csapatunk győzzön. Összességében az eredménnyel elégedett vagyok, a meccsnek pozitív végkicsengése volt. Voltak benne azért olyan szakaszok, amikor kicsit bele-bele aludtunk a mérkőzésbe, de nehéz is volt felpörögnünk, hiszen a két csapat nem volt egy kategória.

Bízom benne, hogy ez egy jó főpróba volt a szombati Ferencváros elleni találkozó előtt. A Fradi ellen biztosan ki-ki mérkőzés lesz, főleg, hogy most kikaptak Kiskunhalason. Nagy jelentősége lesz annak, hogy szombaton ki vesz el pontokat a másiktól. Csütörtökön videózunk, pénteken pedig két edzéssel készülünk, hogy minél jobban megvalósíthassuk majd a konkrét elképzeléseinket mind védekezésben, mind támadásban.

Vaszari Virág, az FKC balszélsője:

„Az elmúlt mérkőzéseken ért minket pár váratlan vereség, gondolok elsősorban a Vác és a Békéscsaba elleni meccsre. Ezekből tanulva még jobban és még komolyabban helyre tettük magunkat fejben. Minden meccset komolyan kell vennünk, így a Pécs ellenit is, és nem lett volna szabad félvállról vennünk csak azért, mert újoncról van szó. Az eredmény azt tükrözi, hogy ez sikerült is. Sajnos volt pár gyenge periódus a meccsen bosszantó, kapkodásból eredő hibákkal, de szerencsére ezen hamar túl tudtunk lépni, és komoly különbséget tettünk közé.

Bízom benne, hogy önbizalommal tudunk menni a Népligetbe, hiszen pontot kell szereznünk, ez lesz a célunk. A legfontosabb, hogy az edzői taktikai utasításokat betartva, fegyelmezetten játszunk, és valósítsuk meg elképzeléseinket. Nyilvánvaló, hogy a Ferencváros még nagyobb erőkkel készül, majd hogy bebizonyítsák, igenis jó csapat, ezért kétszáz százalékkal fognak ellenünk játszani. Nekünk minden erőnkkel koncentrálnunk kell majd, hogy jól védekezzünk, hiszen ez az alapja az egésznek.”