EHF: Bazinagy görög küzdelem 2008.11.02.

A Fehérép Alcoa FKC Patraszban lépett pályára az EHF-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén. A végig szoros csatát a félidei döntetlent követően a második játékrészben sem tudták eldönteni a csapatok. A hajrára háromgólos előnnyel érkeztek a fehérváriak, de az utolsó öt percben az Ormi-Loux Patras jól használta ki az emberelőnyeit, és végül 27-27-es végeredmény született.

EHF-kupa, harmadik forduló (első mérkőzés):
AC Ormi-Loux Patras – Fehérép Alcoa FKC 27-27 (14-14)
Patrasz, 500 néző
Vezette: Cohen, Peretz (ISR)

Patras: Faca (kapus), Kazaki 7 (4), Penev 7 (3), Pimenidou 5, Petre 4, Sandu 3, Radchenko 1, Stratou. Edző: Zlatko Petronijevic

FKC: Szikora, Petróczi és Djeric (kapusok), Trishchuk 9 (3), Bernataviciute 5, Siti 5, Vijunaite 4, Kamper 2, Kovács 1, Vaszari 1, Emberovics, Lévai, Nikolic, Szegedi. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 7/7; 3/3
Kiállítások: 2 perc; 18 perc

A mérkőzés Kristina hétméteres-góljával kezdődött, és 3-2-ig az FKC volt lépéselőnyben. Ezt követően azonban a görögök ragadták magukhoz a vezetést, és a huszadik percben 10-8-nál Sótonyi László időt kért. A sorok rendezése után Kristina és Olcsa egy-egy, majd a mintegy tízpercnyi ápolás után visszatérő Laima három góljával, illetve Melinda védéseinek köszönhetően sorozatban ötször voltak eredményesek a fehérváriak (10-13). A Fehérép szériáját rögtön követte a hazaiaké, akik 13-13-ra egyenlítettek.

A szünet utáni percekben a mérkőzés alakulása kísértetiesen hasonlított az egy héttel ezelőtt a Ferencváros elleni találkozóra: a félidei döntetlen után az FKC vezetést szerzett, de utána egymás után kapta a gólokat. Szerencsére a forgatókönyv hamarosan eltért a népligetitől, és Sonny első találata, majd Eszti három mesteri akciógólja révén a negyvenedik percben ismét nálunk volt az előny (18-19).

A második játékrész középső tízperce nagyon hektikus, technikai hibák sorával tarkított küzdelmet hozott. Ekkor Sonny góljaival és Dufi bravúrjaival tartottuk magunkat (23-23). A hajrát aztán erős öt perccel nyitottuk, Kristina, Olcsa és Laima is betalált; 23-26-nál eldőlni látszott a mérkőzés. Az 55. percben azonban Angéla megkapta a harmadik kétpercét, majd nem sokkal azután, hogy kiegészültünk, Laimát is kiküldték játékvezetők – a második félidőben hatodszor kerültünk emberhátrányba – a Patras pedig hatékonyan használta ki az előnyeit, beállítva a 27-27-es végeredményt.

Zlatko Petronijevic, a Patras vezetőedzője:

„Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy nagyon erős magyar csapat ellen, amelynek tizennégy bevethető játékosa van – szemben a mi hét-nyolc játékosunkkal, akikre ilyen meccsen számíthatok. Ezért is jelent számunkra gondot, hogy hatvan percen keresztül koncentrálva egyenletes teljesítményt nyújtsunk. A mai döntetlennel nyitottan tudtuk tartani a továbbjutás kérdését.”

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:

„Hatvan percünk van még arra, hogy a továbbjutást bebiztosítsuk. A végjátékban nagyon figyelemmel megszerezhettük volna a győzelmet, de a hazaiak jól használták ki az emberelőnyeiket.”