Újabb gyenge teljesítmény 2008.11.16.

A naptári év utolsó tétmeccsén a Janus-arcú Fehérép Alcoa FKC ismét a rosszabbik oldalát mutatta. A fehérváriak Kiskunhalason szenvedtek háromgólos vereséget egy gólokban szegény, de technikai hibákban gazdag mérkőzésen. Az FKC hetedik idegenbeli bajnokiján ötödször hagyta el vesztesként a pályát.

NBI, 12. forduló:
Kiskunhalas NKSE – Fehérép Alcoa FKC 23-20 (13-10)
Kiskunhalas, 400 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

Kiskunhalas: Guiu, Győri (kapusok), Tóth 5, Valovics 5, Rábai 4, Csendes 3, Virág 3, Sipos 2, Sterbik 1, Szarka, Földes, Karsai, Kósa, Takács. Vezetőedző: Zsadányi Sándor

FKC: Petróczi, Szikora (kapusok), Siti 7 (3), Trishchuk 7 (4), Bernataviciute 4, Kamper 1, Vijunaite 1, Emberovics, Kovács, Nikolic, Vaszari, Szegedi. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 0/1 (Csendes, hagyta ki); 7/7
Kiállítások: 8 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 3-4, 15. perc: 6-6, 20. perc: 8-7, 25. perc: 12-8; 35. perc: 14-10, 40. perc: 15-12, 45. perc: 16-14, 50. perc: 17-16, 55. perc: 20-17.

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:

„Nagyon csalódott vagyok az eredmény, de talán még jobban a mutatott támadójátékunk miatt. A húzójátékosaink, akiknek a nyerőembereknek kellene lenniük, még egy átlagos teljesítményt sem tudtak hozni. Ismét az egyéni játék dominált, és nem tudott a csapatmunka előtérbe kerülni. Gyakorlatilag ezért kaptunk ki, hiszen húsz dobott góllal nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Ehhez még olyan hibák jöttek, amelyek nem első osztályba illőek, és megbosszulták magukat. Nem tudom, ennek mi lehet az oka egy olyan csapatnál, amely profi játékosokból áll. Mindenkinek megvolt a maga feladata, hogy a társukhoz passzoljanak, a labdákat ne adják el, a ziccereket belőjék – melyekről azt gondolom, hogy NB1-es szinten nem egy extra kérés…”