Második hely és egy különdíj 2008.12.21.

Immár 53. alkalommal került megrendezésre az Erwin-Benke-Turnier, a világ talán legnagyobb hagyománnyal rendelkező női kézilabda-tornája, melynek Berlin és Frankfurt (Oder) adott otthont. A Fehérép Alcoa FKC a nyolccsapatos mezőnyben második helyet szerzett; a torna legjobb kapusának Petróczi Viktóriát választották.

53. Erwin-Benke-Turnier, Frankfurt (Oder) & Berlin

Szombati játéknap (Anton-Saefkow-Halle, Berlin)
Játékidő: 2x20 perc

Fehérép Alcoa FKC – Provital Blomberg-Lippe (GER) 21-20

FKC: Szikora, Petróczi és Djeric (kapusok), Bernataviciute 5, Vaszari 5, Trishchuk 4, Lelkes 2, Vijunaite 2, Emberovics 1, Siti 1, Szegedi 1, Kiss, Lévai, Nikolic.

A torna berlini csoportjának nyitómérkőzését az FKC az Illyés Annamáriát is a soraiban tudó Provital Blomberg-Lippe ellen vívta. A Blomberg jelenleg hatodik a Bundesligában, mindössze két ponttal lemaradva a dobogós helyen álló Oldenburgtól.

A meccs egyáltalán nem indult jól a fehérváriak szempontjából, hiszen az első félidőben már öt góllal is vezetett a Blomberg, akiknél elsősorban a német válogatott jobbszélső Sabrina Neukamp és az átlövő Michaela Seiffert játszott eredményesen. A játékrész végére Dufi védéseinek és Virág indításgóljainak köszönhetően három gólra zárkóztunk fel. A szünet után tovább csökkent a különbség a két csapat között, sőt a hajrában kétgólos előnyre tettünk szert, melyből egyet a roppant izgalmas végjátékban is meg tudtunk tartani.

Fehérép Alcoa FKC – SV Berliner VG (GER) 29-17

FKC: Petróczi és Szikora (kapusok), Lévai 4, Szegedi 4, Vaszari 4, Vijunaite 4, Trishchuk 3, Bernataviciute 2, Lelkes 2, Emberovics 2, Nikolic 2, Kiss 1, Siti 1.

A csoport házigazdája ugyan a Bundesliga II-ben szerepel, de ezen a tornán hamar kiderült, hogy nem lehet félvállról venni a német második vonal csapatait. A Berlin az első körben legyőzte a 2007-es cseh bajnok Slavia Prahát, míg a másik csoportban a Halle az aktuális svéd bajnok Skövdénél bizonyult jobbnak.

Mintegy tíz percig az FKC ellen is szorosan tudták tartani a mérkőzést a lelkes és gyors berliniek. A 14-10-es félidő után nagyon hamar tízre nőtt a különbség, és végül a sima győzelem mellett annak is örülhettek Sótonyi László tanítványai, hogy bebiztosították a helyüket a vasárnapi döntőben.

Fehérép Alcoa FKC – Slavia Prag (CZE) 24-16

FKC: Petróczi és Szikora (kapusok), Lévai 5, Nikolic 4, Bernataviciute 3, Siti 3, Emberovics 2, Trishchuk 2, Vaszari 2, Kiss 1, Lelkes 1, Vijunaite 1, Szegedi.

A tétnélküli, utolsó csoportmeccsen – melyre közvetlenül a Berlin elleni találkozónkat követően került sor – viszonylag gyengébb teljesítményt nyújtottunk, de így sem forgott egy pillanatig sem veszélyben a biztos győzelem a négy cseh válogatottal felálló Slavia ellen. A pontatlanságok és hibák száma különösen a második húsz percben vált magassá, így 13-5-ös első félidő után a végeredmény is nyolcgólos fehérvári fölényt mutatott.

4. Slavia Praha 0 pont (-34)

Vasárnapi játéknap (Brandenburg-Halle, Frankfurt)
Játékidő: 2x25 perc

Döntő: Buxtehuder SV (GER) – Fehérép Alcoa FKC 24-22 (13-9)
Vezette: Schulze, Tönnies (GER)

Buxtehude: Klijn és Tanaka (kapusok), Lamein 8 (5), Schulz 3, Stapelfeld 3 (1), Bülau 2, Fischer 2, Neumann 2 (1), Wode 2, Hayn, Nagel 1, Hipler, Schmäschke, Vogt. Vezetőedző: Dirk Leun.

FKC: Petróczi, Szikora és Djeric (kapusok), Trishchuk 9 (1), Vijunaite 6, Bernataviciute 2 (2), Emberovics 2, Lévai 2, Szegedi 1, Nikolic, Siti, Vaszari. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 7/8 (Stapelfeldt hagyta ki); 3/3
Kiállítások: 2 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 4-5, 15. perc: 7-5, 20. perc: 9-6; 30. perc: 16-13, 35. perc: 16-15, 40. perc: 17-16, 45. perc: 20-18.

A Buxtehude a Bundesliga jelenlegi nyolcadik helyezettje. A kék-sárgák az ősz végére mutattak jelentős formajavulást, hiszen novemberben 30-20-ra győzték le a HC Leipzig listavezető csapatát, és ezen a tornán is három fölényes győzelemmel jutottak a döntőbe.

A hetedik percben Kristina harmadik góljával még 5-2-re vezettünk, de ezt követően közel 12 percig érintetlen maradt a Buxtehude hálója, és három-ötgólos német vezetéssel jutottak el a csapatok a 29. perchez (12-16), amikor hirtelen újra izgalmassá vált a mérkőzés köszönhetően az FKC lelkes játékának és az időnként az ázsiai selejtezőket idéző játékvezetésnek.

A Kristina kiállítása miatti emberhátrányt 1-0-ra megnyertük, majd Sonny és Orsi góljával egy gólra megközelítettük az ellenfelünket (15-16). Ekkor kettős emberhátrányba kerültünk, de újra bevehetetlennek bizonyult Melinda kapuja, és miután kiegészültünk két ziccerünk is volt az egyenlítéshez, de Virág és Verica is hibázott. Hiába kapott a már rég nem semleges helyi publikumtól hatalmas biztatást a Fehérép, a mérkőzés végéig megmaradt az egy-kétgólos különbség, így 1993 után másodszor nyerte meg a tornát a Buxtehuder SV.

3. helyért: Frankfurter HC (GER) – Provital Blomberg-Lippe 33-29
5. helyért: SV Berliner VG - Halle-Neustadt (GER) 25-22
7. helyért: Skövde HF (SWE) – Slavia Praha 18-12