Ajándék- és gólbőség 2008.12.29.

A szépszámú ruha-, játék és tartós élelmiszeradomány mellett a góltermés is bőséges volt a Fehérép Alcoa FKC és a Podravka jótékonysági mérkőzésén. Bár a meccs jelentős részében a hazaiak vezettek, a horvát bajnok a 4-0-ra megnyert utolsó öt perccel fordítani tudott, és 35-33-ra legyőzte a fehérváriakat. A serdülő korú Zsigmond Vivien először szerepelt az FKC felnőtt csapatában.

Fehérép Alcoa FKC – Podravka Vegeta 33-35 (19-17)
Köfém Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Pech, Vágvölgyi

FKC: Djeric és Szikora (kapusok), Trishchuk 8 (2), Siti 7 (1), Vaszari 7, Kamper 4, Vijunaite 3, Szegedi 2, Emberovics 1, Lévai 1, Nikolic, Zsigmond. Vezetőedző: Sótonyi László.

Podravka: Jelcic és Ungureanu (kapusok), Franic 7 (4), Penezic 7, Todorovska 7, Zebic 4, Lovrak 3, Bulath 2, Pasicnik 2 (1), Gace 1, Dokic, Seric. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

Kiállítások: 6 perc; 10 perc
Hétméteresek: 3/3; 5/5

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 8-6, 15. perc: 10-11, 20. perc: 15-12, 25. perc: 17-14; 35. perc: 21-19, 40. perc: 22-22, 45. perc: 26-26, 50. perc: 29-28, 55. perc: 33-31.

Sótonyi László, a Fehérép Alcoa FKC vezetőedzője:

„Ötven percig jól játszottunk, és annak külön örülök, hogy a németországi torna óta továbbra is javuló tendenciát mutat játékunk. A második félidő elején volt egy megtorpanásunk, valamint a végjátékot rontottuk el, ezeken még javítanunk kell a januári tétmeccsekig.”

Újabb játékosokat fedezhettünk fel a pálya helyett a lelátón...

„Vírusos megbetegedéssel küzd Petróczi Viktória és Laima Bernataviciute. Kovács Angélára hetek óta nem számíthatok, a mai, Podravka elleni mérkőzésen Verica Nikolic térde is megsérült, az első gyorsdiagnózis nem jót sejtet. Sajnos most már elmondhatjuk, hogy egyetlen egyszer sem tudtunk a felkészülési időszakban teljes csapattal edzeni. Mivel nyáron szinte zökkenőmentes volt az edzésmunkánk, de az őszi szereplésünk mégsem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, remélem, a tavasszal ez pont fordítva lesz. Bízom benne, hogy a bajnokságra mindenki összekapja magát, és a további sérülések elkerülik csapatunkat.”

Szombaton délután a Ferencváros otthonában kupamérkőzés vár a Fehérépre. Mit vársz ettől a nehéznek ígérkező találkozótól?

„Igazi forró hangulatú kupameccset! A Fradi otthonában játszunk, és a Népligetből még senki sem tudott ebben a szezonban bajnoki pontokkal távozni. Mindenképpen egy erős hazai pályát kell legyűrnünk, magas hőfokú, küzdelmes hatvan percre számítok, ahol kiélezett végjátékban előfordulhat bármilyen eredmény.”

A mérkőzésről...

- Négy perc elteltével 3-0-ra, majd 4-1-re vezetett a Podravka, de ekkor sorozatban öt gólt lőtt az FKC. Ezt követően már csak egy alkalommal volt kétgólos a horvátok előnye – az utolsó öt másodpercben…
- Az FKC utolsó öt gólját Siti Eszter szerezte, azaz az utolsó tíz percben a hazaiaknál csak a csapatkapitány volt eredményes.
- Zsigmond Vivien személyében egy 16 éves ifjúsági válogatott kapott bizalmat Sótonyi Lászlótól, és mutatkozhatott be a Fehérép Alcoa FKC felnőtt csapatában.
- Ebben a szezonban harmadszor játszott egymással felkészülési mérkőzést a két csapat, de Andrea Penezic ma szerepelt először a Fehérép ellen. A horvát válogatott erőssége a két nyári meccsről betegség, illetve sérülés miatt hiányzott; ezúttal azonban hét akciógólt szerzett.

Fotó: V-Man