Tudod-e...? avagy egy oldal statisztika 2009.01.15.

Szombaton megyei rangadóra kerül sor a Köfém Sporcsarnokban. A két csapat, helyezésétől függetlenül, nagy csatákat vívott egymással az elmúlt bajnokságokban. Most ismét nagy a tét, a nehézségekkel küzdő újvárosiak a poziciójukat szeretnék megőrizni, a Fehérép pedig a vezető négyeshez szeretne közelebb kerülni.

Tudod-e...
... hogy amikor nyertünk a Dunaferr ellen idegenben, akkor a hazai meccsünket is megnyertük: 2006/2007: Fehérváron 31:29, Újvárosban 30:27.
... hogy a hazai meccsen még Szabó Edina, a visszavágón már Vura József dirigálta a csapatot.

... hogy Kriszta 90 gólt lőtt eddig, és összesen 290 bajnoki találatnál jár.
... hogy 3. góljával utoléri Kicsi fehérvári bajnoki találatait.

... hogy Sonny első gólja 200. bajnoki találata lesz a négy év alatt.

... hogy Laima ötödik gólja a 150., Siti Eszti ötödik gólja az 50. bajnoki gólja lesz.
... hogy Verica első találata a 25. lesz fehérvári színekben.

... hogy Virágnak ez lesz a 40. meccse ebben az évadban, Ő az egyetlen, aki az eddigi összes felkészülési, bajnoki és kupameccsen pályára lépett.
... hogy az eddigi 39 meccsen 110 gólt lőtt.

... hogy az elmúlt forduló a "nagy utolérések" fordulója volt. Nyolc játékosunk ért utol mérkőzésszámban egy-egy nagy elődöt:
    Virág beérte BB-t (102 meccs), Sonny Kovács Timit (84 meccs), Kriszta Lénát (78 meccs), Angéla Grezner Mónit (20 meccs),
    Míra Adrianat (18 meccs), Zsófi Takács Gabit (18 meccs), Verica Laczó Anitát (13 meccs) és Siti Eszti Csernus Krisztát (12 meccs).

... hogy a mérkőzést a Dobrovits Csaba - Dr. Tájok Péter kettős vezeti, akiknek ez lesz idén a hatodik első osztályú női meccsük. A Dunaferrnek az idén még nem vezettek. Nekünk a Hódmezővásárhely elleni, hazai pályán 30:24-re megnyert, mérkőzésünket dirigálták. Az idei szezonban az egyik legsikeresebb bírópárosunk, akik résztvettek a női Európa-bajnokságon is.

És most álljon itt a már emlegett 2006/2007-es évad két mérkőzésének statisztikája:

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr NK 31-29 (18-14)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 1100 néző    Vezette: Kékes, Kékes

Cornexi
: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 10 (3), Kenyeres 5, Balogh B. 3 (1), Pádár 3, Trishchuk 3, Válova 3, Vijunaite 2, Kordyuk 1, Őri E. 1, Vaszari, Tilinger.  Vezetőedző: Szabó Edina

Dunaferr: Ungureanu és Sirina (kapusok); Ferling 9, Lovász 6, Mörtel 4, Őri A. 4 (2), Nagy 2, Borbás 1, Gerstmár 1, Laluska 1, Vincze 1, Balogh, Gáspár, Pigniczki.  Vezetőedző: Kovács Péter

Hétméteresek: 4/4; 2/2 Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc
Az eredmény alakulása:
5. perc: 3-4, 10. perc: 5-7, 15. perc: 7-8, 20. perc: 12-8, 25. perc: 15-12; 35. perc: 20-18, 40. perc: 21-20, 45. perc: 24-22, 50. perc: 27-25, 55. perc: 30-29.

Dunaferr NK – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-30 (13-18)
Dunaújváros,1000 néző Vezette: Herczeg, Südi

Dunaferr: Sirina és Hoffmann (kapusok), Ferling 10, Mörtel 5, Vincze 5, Borbás 3, Lovász 2, Laluska 1, Őri a. 1 (1), Kovács, Pigniczki, Nagy, Gáspár. Vezetőedző: Kovács Péter

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Balogh B. 7 (2), Kenyeres 6, Trishchuk 5, Tápai Sz. 4, Kordyuk 3, Szrnka 3 (1), Vijunaite 2, Tilinger, Pádár , Válova. Vezetőedző: Vura József

Hétméteresek: 1/1; 3/3 Kiállítások: 6 perc, illetve 12 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 3-5, 15. perc: 5-8, 20. perc: 10-12, 25. perc: 12-16; 35. perc: 15-20, 40. perc: 20-23, 45. perc: 21-24, 50. perc: 22-26, 55. perc: 23-28.