Kiütés a megyei derbin 2009.01.17.

A két megyei rivális párharcának története (eddig mindössze egy fehérvári hazai győzelmet jegyeztek az évkönyvek) és a meccs előtti előjelek (a dunaújvárosiak problémái) mást-mást sejttettek a Fehérép Alcoa FKC – Dunaferr rangadó előtt. Végül a történelemmel dacoltak Sótonyi László tanítványai, és kiütéses, tizenhárom gólos vereséget mértek a szebb napokat látott vendégekre.

NBI. 14. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – Dunaferr NK 33-20 (17-9)
Köfém Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Dobrovits, Tájok

FKC: Szikora, Petróczi, Djeric (kapusok), Bernataviciute 8 (1), Trishchuk 5 (2), Lévai 4, Siti 4 (1), Vaszari 4, Vijunaite 4, Nikolic 2, Kamper 1, Szegedi 1, Bízik, Emberovics. Vezetőedző: Sótonyi László

Dunaferr: Pisák, Sirina (kapusok), Tilinger 7 (5), Balogh 6, Szűcs 2, Vincze 2, Azari 1, Csuka 1, Tamás 1, Laluska, Slakta. Vezetőedző: Imre Vilmos

Hétméteresek: 4/4; 5/5
Kiállítás: 8 perc, illetve 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-1, 10. perc: 8-2, 15. perc: 9-4, 20. perc: 11-6, 25. perc: 12-8; 35. perc: 21-10, 40. perc: 23-13, 45. perc: 25-16, 50. perc: 29-16, 55. perc: 30-18.

A mérkőzésről számokban…

- A kilencedik percben már 8-1-re vezetett az FKC, de az első félidő derekán - amikor Sirina Irina váltotta Pisák Renátát a Dunaferr kapujában – hét percig érintetlen maradt a vendégek hálója.
- A mérkőzésen négy alkalommal fordult elő, hogy a hazaiak legalább négy gólt dobtak zsinórban; a Dunaferr játékosai viszont sorozatban kettőnél többször egyszer sem voltak eredményesek.
- Laima Bernataviciute 2009. eddigi három tétmérkőzésén (az FTC, Győr és Dunaferr, azaz az előző idény első három helyezettje ellen) összesen 27 gólt lőtt – ezekből 24 akciógól volt.
- Sonata Vijunaite mai négy gólja közül az elsővel elérte a 200. bajnoki találatát – természetesen valamennyit fehérvári színekben szerezte.

Fotó: V-Man