Megtört a jég a Debrecen ellen 2009.01.31.

2007. március 31. óta először győzte le a Fehérép Alcoa FKC a DVSC-Aquaticum csapatát. A bajnokság 16. fordulójának rangadóján Sótonyi László tanítványai már korán négy-ötgólos előnyre tettek szert, de a vendégek a 42. percben egyenlíteni tudtak. Ezután a fehérváriak újra elhúztak, és 28-24-re nyerték a mérkőzést, melynek legeredményesebb játékosa Kristina Trishchuk volt hét találattal.

NBI, 16. forduló
Fehérép Alcoa FKC – DVSC-Aquaticum 28-24 (14-11)
Köfém Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Kékes, Kékes

FKC: Djeric, Petróczi (kapusok), Trishchuk 7 (3), Bernataviciute 5 (1), Siti 4 (1), Vaszari 4, Kamper 3, Vijunaite 3, Szegedi 2, Emberovics, Lévai, Nikolic. Vezetőedző: Sótonyi László

DVSC: Pastrovics, Kiss (kapusok), Bognár 5 (1), Csáki 4, Uhrakova 4 (2), Szrnka 3 (1), Stuparicova 2, Szabó 2, Crap1, Hornyák 1, Kovács 1, Shynkarenko 1, Kazai. Vezetőedző: Bakó Botond

Hétméteresek: 5/7 (Trishchuk és Siti hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Bognár hagyta ki)
Kiállítás: 6 perc, illetve 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 7-4, 15. perc: 9-5, 20. perc: 11-8, 25. perc: 13-9; 35. perc: 16-14, 40. perc: 17-16, 45. perc: 20-18, 50. perc: 22-19, 55. perc: 25-21.

A mérkőzésről számokban…

- A fehérváriak közel két éve győzték le utoljára a DVSC-t. 2007. március 31-én hazai pályán nyertek 29-27-re; azóta viszont három bajnokit és idén augusztusban Siófokon egy felkészülési mérkőzést veszítettek el a Loki ellen, illetve az előző szezonban egy kiesést jelentő hazai döntetlent értek el a Magyar Kupában.
- Daniela Crap, Hornyák Dóra és Tetyana Shinkarenko összesen 21 gólt – ebből 10 hétméterest! – lőtt a két csapat őszi, Debrecenben lejátszott mérkőzésén. Ezúttal hárman összesen háromszor voltak eredményesek.
- A mérkőzésen egyszer sem vezetett a DVSC, és egyenlíteni is egyetlen alkalommal tudtak: a 42. percben 18-18-nál. Ekkor Siti Eszter góljával ismét az FKC szerzett vezetést, sőt az 55. percben ötgólosra nőtt a hazaiak előnye (25-20).
- A mai meccsen Kristina Trishchuk 300., Vaszari Virág 150. gólját szerezte meg a magyar NBI-ben. Mindketten valamennyi első osztályú góljukat fehérvári színekben lőtték.

Fotó: V-Man