EHF: Búcsú Brassóban 2009.02.15.

Hiába volt a mérkőzés jelentős részében méltó ellenfele Fehérép Alcoa FKC a CS Rulmentul-Urban Brasov csapatának, két hullámvölgy megpecsételte a fehérváriak sorsát. Az első félidőben négyről egy gólra (15-14), a második elején kialakult nyolcgólos különbségről még négygólosra (28-24) vissza tudott jönni az FKC, de végül a hazaiak nyertek 36-27-re, és jutottak a legjobb nyolc közé.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, második mérkőzés:
CS Rulmentul-Urban Brasov – Fehérép Alcoa FKC 36-27 (19-15)
Brassó, 1500 néző
Vezette: Van der Helm, Wiebrands (HOL)

Brasov: Munteanu, Barbu (kapusok), Barbosa 6 (2), Neagu 5, Vizitiu 5 (3), Amariei 4 (2), Stanca 4, Horvat 3, Niculae 3, Alexandrescu 2, Woo 2, Sorodoc 1, Vintila 1, Barcan. Vezetőedző: Herbert Müller

FKC: Petróczi, Djeric és Szikora (kapusok), Trishchuk 8 (1), Kamper 5, Siti 4 (2), Vijunaite 3, Lévai 2, Szegedi 2, Vaszari 2, Bernataviciute 1, Emberovics, Nikolic. Vezetőedző: Sótonyi László

Hétméteresek: 7/10 (Amariei, Barbosa és Vizitiu hagyott ki egyet-egyet); 3/3
Kiállítás: 8 perc, illetve 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 8-5, 15. perc: 12-8, 20. perc: 14-11, 25. perc: 15-14; 35. perc: 23-17, 40. perc: 26-20, 45. perc: 28-24, 50. perc: 30-24, 55. perc: 32-25.

Továbbjutott: CS Rulmentul-Urban Brasov 69-60-as összesítéssel.

A mérkőzésről…

- A fehérvári mérkőzéshez hasonló Brassó-előnnyel érkeztek a csapatok az utolsó negyedórához – míg az első mérkőzésen a hajrá 9-6-tal az FKC-é volt (24-27-ről 33-33), a visszavágón 8-3-ra Herbert Müller tanítványai nyerték a záró tizenöt percet (28-24-ről 36-27).
- A Brassó utolsó kilenc góljából Patricia Vizitiu lőtt egymaga ötöt. A fiatal balkezes játékos háromszor hetesből, kétszer akcióból volt eredményes. Sőt a negyedik általa végrehajtott büntető után is a hálóba került a labda, ám mivel rálépett közben a hetes vonalra, a játékvezetők érvénytelenítették a találatot.
- Volt tartásunk! Kétszer is visszakapaszkodtunk a meccsbe: először az első félidő második felében, amikor 12-8-ról bő tízperc alatt 15-14-re, majd a második játékrész balul sikerült kezdete után 26-18-ról 28-24-re jöttünk fel.
- Mégis a szombati a Fehérép legsúlyosabb veresége volt tétmeccsen ebben a szezonban.

Fotó: V-Man