Újra visszaköszönt az ősz 2009.02.22.

A Fehérép Alcoa FKC ott folytatatta vendégformáját a második idei idegenbeli bajnokiján is, ahol az ősszel abbahagyta: a Tajtavill-Nyíradony otthonában gyenge teljesítményt nyújtva ötgólos vereséget szenvedett. Ezzel ebben a szezonban kilencedik vendégszereplésükön immár hetedszer hagyták el vesztesként a pályát Sótonyi László tanítványai.

NBI, 17. forduló:
Tajtavill-Nyíradony – Fehérép Alcoa FKC 30-25 (18-13)
Nyíradony, 350 néző
Vezette: Hargitai, Markó

Nyíradony: Király és Lajtos (kapusok), Sopronyi 9 (4), Pádár 8 (2), Sütő M. 4, Szamosi A. 4, Kudor 2, Flaskova 1, Sütő E. 1, Szamosi L. 1, Gulyás, Such, Szűcs. Vezetőedző: Köstner Vilmos.

FKC: Djeric és Szikora (kapusok), Kamper 8 (4), Emberovics 5, Siti 3, Szegedi 2, Trishchuk 2, Vaszari 2, Vijunaite 2, Nikolic 1, Lévai. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 6/8 (Sopronyi és Pádár hagyott ki egyet-egyet); 4/7 (Trishchuk egyet, Siti kettőt hagyott ki)
Kiállítások: 16 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-7, 20. perc: 10-9, 25. perc: 14-12; 35. perc: 18-13, 40. perc: 21-15, 45. perc: 24-15, 50. perc: 27-18, 55. perc: 29-22.

Sótonyi László, a Fehérép Alcoa FKC vezetőedzője:

„Folytattuk a nem túl fényes idegenbeli szereplésünket. Jó néhány olyan dolog történt a mérkőzésen, ami előtt, mint edző, mint sportember érthetetlenül állok. Lelkesedés nélkül, úgymond unottan játszva nehéz bárkit is megverni, főleg idegenben. A vereség okai, mint már sokszor, ezúttal is a védekezésbeli agresszivitás teljes hiányában, valamint a rengeteg eladott labdában keresendőek. A csapat egy része, ezen a mai „vizsgán” nem tudta elérni az elégséges eredményt sem. Nagyon bíztam benne, hogy erre a mérkőzésre összekapja magát a csapat, de ismét csalódnom kellett.”

A mérkőzésről…

- A 26. és a 45. perc közötti közel húsz percet 10-2-re nyerte meg a Nyíradony.
- Az egykori Cornexi és Fehérép-játékosok közül ebben a bajnokságban Wolf Alexandra (Hódmezővásárhely) és Pádár Margó (Nyíradony) lőtte egy meccsen a legtöbb gólt (nyolcat-nyolcat) volt klubja ellen.
- Az FKC az első három hétméteresét kihagyta; csak az utolsó tízpercben a javukra megítélt négy büntetőt tudták értékesíteni – mind a négy alkalommal Kamper Olívia volt eredményes.

Fotó: V-Man