13 gólos győzelem – három újonccal 2009.02.25.

Kaszás Ivett, Várkonyi Viktória és Zsigmond Vivien emlékezetes mérkőzésen lépett először pályára a Fehérép Alcoa FKC színeiben NBI-es bajnokin: a fehérváriak teljesen felforgatott csapattal kétgólos félidei vezetés után tizenhárommal győzték le a Váci NKSE-t. A második félidőben tízpercen keresztül bevehetetlennek bizonyult Szikora Melinda kapuja.

NBI, 18. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – Váci NKSE 32-19 (13-11)
Köfém Sportcsarnok, 750 néző
Vezette: Árokszállási, Janáky

FKC: Djeric, Szikora (kapusok), Trishchuk 8 (2), Emberovics 7, Bízik 3, Lévai 3, Vaszari 3, Nikolic 2 (1), Szegedi 2 (1), Vijunaite 2, Lelkes 1, Várkonyi 1, Kaszás, Zsigmond. Vezetőedző: Sótonyi László.

Vác: Juhász, Nábelek (kapusok), Farkas 3, Orbán 3 (1), Szilágyi 3 (1), Ábrahám 2, Barján 2, Laki 2, Veszeli 2, Gertsmár 1, Schmidt 1, Gogolova, Gyetván, Mezei. Vezetőedző: Nyári József

Hétméteresek: 4/5 (Trishchuk hagyta ki); 2/5 (Gogolova, Szilágyi és Veszeli hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 10 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-2, 15. perc: 5-5, 20. perc: 8-6, 25. perc: 11-8; 35. perc: 16-12, 40. perc: 19-12, 45. perc: 21-15, 50. perc: 24-16, 55. perc: 28-17.

Sótonyi László, a Fehérép Alcoa FKC vezetőedzője:

Váratlanul fölényes győzelmet arattatok a Vác ellen, Siti Eszter, Kamper Olívia és Laima Bernataviciute hiányzása ellenére…

„Az elmúlt két nap során a csapattal próbáltam megértetni, hogy összefogásra van szükségünk, csak egységes csapatként fellépve lehetünk sikeresek a Vác ellen. Ez sikerült. Remélem, a játékosok megértették, hogy nem az a fontos, ki mit csinál egyénileg a pályán, hanem a megbeszélt taktikát betartva, egymásért küzdve szerepeljünk.”

A sérülések miatt ma különösen nehéz dolgod volt. Mennyire tudtatok az irányító poszton Eszti és Olcsa hiányára felkészülni?

„Keveset tudtunk így gyakorolni. Az első félidőben Vaszari Virág, majd a meccs második felében az ifjúsági korú Bízik Boglárka irányított. Felállt fal ellen erősen meglátszott az összeszokottság hiánya, döcögősek voltak olykor a támadásaink. Persze ezt tudtam előre, hogy így lesz, ezért a fő hangsúlyt arra fektettük, hogy a Vác ne tudjon leindítani minket. A jó védekezés a legbiztosabb összetevője a sikernek – ezzel és a kapusteljesítménnyel nagyon elégedett voltam ma. Mindenképpen szerettünk volna revánsot venni az őszi vereségért, és a játékosok ma megtették, amit kértem tőlük.”

A mérkőzésről…

- Számos tekintetben az „első” volt ez a mérkőzés: Kaszás Ivett és Zsigmond Vivien első felnőtt NBI-es mérkőzését játszotta; Várkonyi Viktória először szerepelt tétmeccsen az FKC felnőtt csapatában; Bízik Boglárka és Lelkes Noémi első felnőtt NBI-es gólját szerezte – Bogi rögtön hármat; Vaszari Virág először játszott irányítóként csapatában.
- A két serdülőkorú újonc, Ivett és Vivien, ezen a héten az ifjúsági válogatott edzőtáborában szerepelt, és a mérkőzésre utaztak vissza szerda délután Nagyatádról.
- A szintén serdülőkorú Viki tavaly a Goldberger játékosaként már lőtt hat felnőtt NBI-es gólt – ezek közül kettőt pont Székesfehérváron a Fehérép ellen.
- Az FKC ma pályára lépő játékosainak átlagéletkora 21,7 év. A tizennégy játékosból kilencen fiatalabbak 21 évesnél (közülük hatan tizenévesek!).
- Emberovics Míra hét góljával pályafutása eddigi legeredményesebb mérkőzését játszotta az élvonalban. A mai napot megelőzően a szombati, Nyíradony elleni öt találata volt a legtöbb egy meccsen.

Fotó: V-Man