Harmadszor is hét góllal 2009.03.01.

Ha idegenbeli győzelem, akkor hétgólos. A 2008/2009-es szezonban csupán harmadszor nyert idegenben tétmérkőzést a Fehérép Alcoa FKC, és ahogy ősszel a Dunaferr és a Vasas otthonában, úgy ezúttal Mohácson a PEAC ellen is hét góllal bizonyult jobbnak a vendéglátójánál. Tilinger Tamara és Vincze Melinda öt, illetve két találattal debütáltak az FKC-ben.

NBI, 19. forduló:
PTE-PEAC – Fehérép Alcoa FKC 25-32 (11-17)
Mohács, 400 néző
Vezette: Bujdosó, Tomecskó

Pécs: Vígh és Radochay (kapusok), Gráner 7 (2), Székely 5 (3), Gogolák 3, Horváth V. 3, Vasas 3, Horváth P. 1, Gulya 1, Stier 1, Weitner 1 (1), Darányi. Vezetőedző: Tabajdi Ferenc.

FKC: Djeric és Szikora (kapusok), Trishchuk 10 (3), Tilinger 5, Nikolic 4, Szegedi 3, Emberovics 2, Lévai 2, Vijunaite 2, Vincze 2, Bízik 1, Lelkes 1. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 6/11 (Weitner, Székely kettőt-kettőt, Gráner egyet hagyott ki); 3/3
Kiállítások: 0 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1-2, 7. perc: 3-5, 13. perc: 5-8, 18. perc: 7-11, 25. perc: 8-15; 33. perc: 11-19, 36. perc: 12-22, 42. perc: 15-23, 49. perc: 17-26, 55. perc: 21-30.

Sótonyi László, a Fehérép Alcoa FKC vezetőedzője:

„A félidőig hatgólos előnyt harcoltunk ki, amit a jó védekezésünknek és a pontos lerohanásainknak köszönhettünk. A második harminc percre nem jó mentalitással mentünk ki a pályára, elmaradtak azok az ütközések, amiket kértem játékosaimtól, ezért már lényegesen nem sikerült növelnünk a félidőig megszerzett előnyünkön. Mindenképp a két pont megszerzése volt a lényeg, amit teljesítettünk. Megint alaposan felforgatott csapattal léptünk pályára, a héten szerződtetett embereket próbáltam minél többet játszatni, mind védekezésben, mind támadásban. Innentől azért kell dolgoznunk, hogy a Ferencváros elleni hazai rangadón optimális körülmények között tudjunk pályára lépni.”

Mennyire voltál elégedett a frissen igazolt Tilinger Tamara és Vincze Melinda játékával?

„Ahhoz képest, hogy az első mérkőzésük volt, mindketten jó benyomást tettek, de mindkettőjük játékában még sok tartalékot látok. Hosszútávon ez mindenképpen bíztató.”

A következő bajnoki fordulóra a válogatott meccsek miatt csak két hét múlva kerül sor. Ezt a kis szünetet mennyire lehet kihasználni?

„Vincze Melinda, Sladjana Djeric és Verica Nikolic a válogatottjánál lesz a következő héten. Hétfőtől a csapatrészek összehangolását tudjuk gyakorolni az új irányítónkkal, majd jövő hétvégén visszatérnek válogatottjaink, és akkor még egy teljes hetünk lesz a Fradi ellen felkészülni a teljes csapattal. Nagyon bízom benne, hogy addigra a jelenleg sérültek is visszakapcsolódhatnak a munkába.”

Milyen a sérültek állapota?

„Laima Bernataviciute térdsérülése miatt kedden megy újabb vizsgálatra, de az MR eredményei alapján bízunk abban, hogy túl nagy baj nincs vele. Siti Eszter achilles-gyulladását pihentetni kell, ezt nem lehet siettetni.”

Fotó: V-Man