A nagy feltámadás 2009.03.14.

Tragikus első negyedóra – a szünet után viszont örömjáték. A Fehérép Alcoa FKC a tizenötödik percben szerezte a második gólját a Budapest Bank FTC elleni rangadón, de a félidőre már egy gólra megközelítette a riválisát. A második játékrészt 10-3-mal nyitották a hazaiak, és a kialakult hatgólos előnyt a meccs végéig tartani tudták.

NBI, 20. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – Budapest Bank FTC 29-23 (10-11)
Köfém Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

FKC: Djeric, Szikora (kapusok), Trishchuk 11 (2), Vijunaite 5, Lévai 3, Siti 3 (1), Tilinger 3, Bernataviciute 2 (1), Azari 1, Nikolic 1, Emberovics, Szegedi, Vincze. Vezetőedző: Sótonyi László.

FTC: Gridnyeva, Sidorova (kapusok), Zácsik 13 (4), Szamoránsky P. 4, Berta 3, Szucsánszki 2, Balogh 1, Dajka, Kenyeres, Németh, Szabó. Vezetőedző: Elek Gábor

Hétméteresek: 4/5 (Siti hagyta ki); 4/5 (Szucsánszki hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-0, 10. perc: 1-2, 15. perc: 2-5, 20. perc: 6-10, 25. perc: 8-10; 35. perc: 14-12, 40. perc: 16-13, 45. perc: 19-14, 50. perc: 23-16, 55. perc: 25-20.

A mérkőzésről számokban…

- A Fehérép védekezését és kapusteljesítményét dicséri, hogy a 2008/2009-es bajnokságban ezen a mérkőzésen dobta a legkevesebb gólt (23-at) az FTC. A zöld-fehérek a korábbi tizenkilenc forduló mindegyikében legalább 29-ig eljutottak a gólgyártásban.
- A 4. percben Kristina Trishchuk révén született az első találat a mérkőzésen, melyre a vendégek öt góllal válaszoltak. A Fehérép csak a 15. percben tudta másodszor is bevenni Svetlana Gridnyeva kapuját.
- A 17. és a 42. perc között csupán Zácsik Szandra lőtt gólt az FTC-ből. Ezt a 25 percet 15-6-ra nyerte a Fehérép.
- A pénteken leigazolt Azari Fruzsina első fehérvári góljával állította be a 29-23-as végeredményt.
- A két csapat három-három játékossal képviselteti magát az NBI góllövőlistájának TOP10-ében: 2. Szucsánszki Zita (FTC, 160 gól), 3. Zácsik Szandra (FTC, 151), 4. Kristina Trishchuk (FKC, 137), 6. Szamoránsky Piroska (FTC, 113), 7. Tilinger Tamara (FKC, 102 – ebből 94 a Dunaferr játékosaként), 10. Laima Bernataviciute (FKC, 98).

Fotó: V-Man