Megint kiváló védekezés 2009.03.21.

A Fehérép Alcoa FKC az alapszakasz utolsóelőtti fordulójában életben tartotta a matematikai esélyét a rájátszás felsőházába jutásra. Sótonyi László csapata az egy héttel korábban, a Ferencváros ellen bemutatott nagyszerű védekezését megismételve győzött – a második félidőben végig vezetve – egy góllal Hódmezővásárhelyen.

NBI, 21. forduló:
ASA-Consolis HNKC – Fehérép Alcoa FKC 22-23 (10-12)
Hódmezővásárhely, 900 néző
Vezette: Andorka, Hucker.

Hódmezővásárhely: Abramovics, Vörös (kapusok), Lovász 6 (1), Nyikolajenko 6, Gertsmár R. 4, Koroknai 3, Gaál 1, Jókai 1, Wolf 1, Fülöp, Nagy I. Vezetőedző: Farkas József.

FKC: Djeric, Szikora (kapusok), Vijunaite 5, Trishchuk 4 (3), Vaszari 4, Bernataviciute 3, Tilinger 3, Szegedi 2, Azari 1, Lévai 1, Emberovics, Nikolic, Siti E., Vincze. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 1/3 (Koroknai és Wolf hagyott ki egyet-egyet); 3/3
Kiállítások: 8 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-2, 15. perc: 6-3, 20. perc: 6-5, 25. perc: 7-8; 35. perc: 10-14, 40. perc: 12-16, 45. perc: 14-18, 50. perc: 16-20, 55. perc: 19-22.

A mérkőzésről számokban…

- A Hódmezővásárhely ebben bajnokságban hazai pályán ezen a mérkőzésen lőtte a legkevesebb gólt.
- Szintén a védelmet dicséri, hogy az FKC (illetve a Cornexi-Alcoa) utoljára 2004. január 9-én tudott 23 lőtt góllal mérkőzést nyerni. Érdekesség, hogy azt a bajnokiját is Hódmezővásárhely játszotta (Hódmezővásárhely – Cornexi-Alcoa 18-23).
- Az FKC a 15. és a 25. perc között 6-2-ről 6-7-re fordított, majd a 30. és a 37. perc között újabb 5-0-s sorozatot produkált.
- Lévai Zsófia először jutott kezdőjátékosként szerephez NBI-es bajnokin az FKC-ben.

Fotó: V-Man (képen: Emberovics Míra)