Gólzápor a zárófordulóban 2009.03.28.

Bár a legfontosabb kérdés már tegnap eldőlt – azaz a Békéscsaba-FTC mérkőzésen született döntetlen azt jelentette, hogy a Fehérép Alcoa FKC nem jutott a felsőházba -, az alapszakasz utolsó fordulójában a fehérváriak tizenhat-gólos győzelmet arattak a Vasassal szemben, és ahogy a tavaszi szezon valamennyi hazai meccsén, ezúttal is kiszolgálták a közönségüket.

NBI, 22. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – Vasas SC 36-20 (18-8)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Bóna, Miskei

FKC: Djeric és Szikora (kapusok), Vijunaite 8, Trishchuk 6 (2), Vincze 6 (1), Tilinger 4, Emberovics 3, Bernataviciute 2, Bízik 2 (1), Lévai 2, Vaszari 2, Azari 1, Kaszás, Szegedi. Vezetőedző: Sótonyi László.

Vasas: Koszó, Antóni és Molnár (kapusuk), Klivinyi 7 (1), Balog 6 (3), Kovács 2, Kuprichenkova 2, Krizsán 1, Szalontai 1, Tóth 1, Mocsai, Roszinszki, Takács, Turcsányi. Vezetőedző: Papp György.

Hétméteresek: 4/4; 4/4
Kiállítások: 8 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-1, 10. perc: 7-2, 15. perc: 10-3, 20. perc: 14-4, 25. perc: 18-6; 35. perc: 21-10, 40. perc: 23-11, 45. perc: 26-13, 50. perc: 30-15, 55. perc: 31-17.

A mérkőzésről számokban…

- Az idén (2009-ben) lejátszott tíz bajnokiján csupán két alkalommal kapott 25-nél több gólt az FKC (hazai pályán a Győr ellen és Nyíradonyban). A legutóbbi öt meccsen a fehérváriak kapott góljainak az átlaga 21,8!
- Már a huszadik perben tízgólos előnybe kerültek a hazaiak, amit viszont a Vasas a félidő további tízpercében tartani tudott.
- Az FKC csapata öt helyen különbözött a novemberi Vasas elleni meccsre nevezett kerettől: Kamper Olívia (sérülés), Kovács Angéla (betegség), Verica Nikolic (betegség), Petróczi Viktória (távozott a csapattól) és Siti Eszter (sérülés) helyett Azari Fruzsina, Bízik Boglárka, Kaszás Ivett, Tilinger Tamara és Vincze Melinda szerepelt a mai mérkőzésen.

Fotó: V-Man (képen: Sonata Vijunaite)