Fordított forgatókönyv 2009.05.01.

Hathéttel azután, hogy a Fehérép Alcoa FKC egygólos győzelmet aratott Hódmezővásárhelyen, újra egyetlen találat döntött az ASA-Consolis és a fehérváriak összecsapásán – annyi különbséggel, hogy ezúttal a hazaiak örülhettek a szoros meccs végén. Az FKC-nek nyernie kell a hátralévő három mérkőzését a bajnoki ötödik hely megszerzéséhez.

NBI, rájátszás (5-8. helyért), 3. forduló:
ASA-Consolis HNKC – Fehérép Alcoa FKC 31-30 (15-12)
Hódmezővásárhely, 450 néző
Vezette: Nagy, Túróczy

Hódmezővásárhely: Abramovics, Vörös (kapusok), Wolf  7 (1), Koroknai 6 (2), Nyikolajenko 6, Gertsmár R. 4, Lovász 3, Gaál 2, Jókai 2, Fülöp 1, Busi, Nagy. Vezetőedző: Farkas József.

FKC: Djeric (kapusok), Bernataviciute 9 (1), Trishchuk 6 (1), Azari 4, Vincze 3, Kamper 2, Siti E. 2, Vijunaite 2, Nikolic 1, Tilinger 1, Lévai, Szegedi. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 3/5 (Koroknai és Wolf hagyott ki egyet-egyet); 2/4 (Trishchuk és Vincze hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 6 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 5-2, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-8, 25. perc: 14-9; 35. perc: 19-16, 40. perc: 21-19, 45. perc: 23-21, 50. perc: 26-24, 55. perc: 28-27.

A mérkőzésről…

- A meccs első három és utolsó három gólját a hazaiak szerezték.
- A Hódmezővásárhely kétszer is vezetett már öt góllal (14-9 és 17-12), de az FKC a 48. perctől egy 9-3-as tízpercet produkált (az 53. és 58. perc között sorozatban öt gólt lőttünk), majd újabb fordulat következett: 28-30-nál Olha Nyikolajenko lőtt gólt, majd a túloldalon Kristina Trishchuk ziccert hibázott. Az ellentámadásból Wolf Alexandra volt eredményes 40 másodperccel a meccs vége előtt. Ekkor Sótonyi László időt kért, de az addig kitűnően játszó Siti Eszter lépéshibája miatt a hazaiak kapták meg a labdát, és a dudaszó előtti másodpercekben Lovász Zsuzsa állította be a 31-30-as végeredményt.
- Az FKC-nek ez volt a negyedik egygólos különbséggel záruló bajnokija ebben az idényben (Vácon, Békéscsabán és ma Hódmezővásárhelyen vereséget szenvedtek a fehérváriak; mindössze az alapszakaszbeli hódmezővásárhelyi meccsen sikerült a győzelem).

Fotó: V-Man (képen: Laima Bernataviciute)