Szokásos szoros küzdelem 2009.05.23.

A Fehérép Alcoa FKC az idei utolsó előtti mérkőzésén a Nyíradonyt fogadta, és – a két csapat eddigi összecsapásain megszokott szoros küzdelemben – egygólos félidei vezetést követően 31-29-re nyerte a találkozót. A fehérváriak egy hét múlva a Hódmezővásárhelyt látják vendégül, és újabb győzelmük esetén az ötödik helyen zárhatják az évadot.

NBI, rájátszás (5-8. helyért), 5. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – Tajtavill-Nyíradony 31-29 (16-15)
Köfém Sportcsarnok, 550 néző
Vezette: Bujdosó, Tomecskó

FKC: Djeric és Szikora (kapusok), Bernataviciute 8 (4), Azari 4, Kamper 4, Trishchuk 4, Vijunaite 4, Szegedi 2, Vincze 2, Lévai 1, Nikolic 1, Tilinger 1, Emberovics. Vezetőedző: Sótonyi László.

Nyíradony: Király és Lajtos (kapusok), Sopronyi 7, Szamosi A. 5 (1), Pádár 4, Flaskova 3, Sütő M. 3, Szamosi L. 3 (2), Kudor 2, Szűcs 2, Such, Sütő E., Varsányi. Vezetőedző: Köstner Vilmos.

Hétméteresek: 4/4; 3/6 (Sopronyi kettőt, Szamosi L. egyet hagyott ki)
Kiállítások: 4 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 7-5, 15. perc: 9-7, 20. perc: 10-10, 25. perc: 11-13; 35. perc: 18-17, 40. perc: 21-19, 45. perc: 23-20, 50. perc: 26-23, 55. perc: 30-26.

A mérkőzésről…

- A két csapat eddigi hat találkozója (kettő az előző, négy az idei szezonban) közül egyik sem végződött ötgólosnál nagyobb különbséggel. Tavaly kétszer az FKC nyert két góllal; idén egy idegenbeli döntetlen mellett négy- és kétgólos győzelem, valamint egy ötgólos vereség a fehérváriak mérlege.
- Pádár Margó – aki két szezonon keresztül a fehérvári csapatot erősítette – ebben a szezonban 19 gólt szerzett volt klubja ellen, azaz idén a legeredményesebben az FKC ellen kézilabdázott.
- A 14. percben még 9-6-ra vezetett a Fehérép, de az ezt követő tízpercet 6-1-re a Nyíradony nyerte. A legnagyobb különbség 28-23-as hazai vezetésnél volt a két csapat között.

fotó: V-Man (képen: Kamper Olívia)