Szép búcsú 2009.05.30.

A Fehérép Alcoa FKC győzelemmel búcsúzott a szezontól, és búcsúzott el távozó játékosaitól. Az ASA-Consolis ellen elért háromgólos siker egyben azt is jelentette, hogy a fehérváriak az európai kupaszereplést érő ötödik helyen fejezték be az évadot, míg a vendégek a hatodik helyen végeztek.

NBI, rájátszás (5-8. helyért), 6. forduló:
Fehérép Alcoa FKC – ASA-Consolis HNKC 27-24 (14-12)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Kékes, Kékes

FKC: Djeric, Szikora (kapusok), Azari 7, Trishchuk 6, Bernataviciute 5 (1), Vijunaite 3, Szegedi 2, Tilinger 2, Kamper 1 (1), Lévai 1, Emberovics, Nikolic, Vincze. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hódmezővásárhely: Abramovics, Vörös (kapusok), Wolf  8 (1), Nyikolajenko 6, Jókai 3, Koroknai 3, Gertsmár R. 2, Fülöp 1, Gaál 1, Antal. Vezetőedző: Farkas József.

Hétméteresek: 2/4 (Trishchuk és Bernataviciute hagyott ki egyet-egyet); 1/2 (Koroknai hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 10 perc
Piros lap: Gerstmár

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-0, 10. perc: 3-3, 15. perc: 6-6, 20. perc: 9-8, 25. perc: 11-10; 35. perc: 18-15, 40. perc: 22-16, 45. perc: 23-17, 50. perc: 24-20, 55. perc: 25-24.

A mérkőzésről…

- Ebben a szezonban a két csapat négy találkozójából hármat az FKC, egyet a Vásárhely nyert.
- Az első félidő végig szoros csatát hozott, csak a 30. percben húztak el három góllal a fehérváriak.
- A második játékrész pont ellenkező forgatókönyvet hozott: az olykor már hatgólos hazai vezetés után a végjáték lett izgalmas. Az 55. percben egy gólra zárkózott fel a Hódmezővásárhely, de ezt követően már nem vették be Sladjana Djeric kapuját, a másik oldalon viszont Kristina Trishchuk és Kamper Olívia 27-24-re alakították a végeredményt.

fotó: V-Man (képen: Azari Fruzsina)