"Kicsit örülök az eredménynek"

2009.07.28.

Az Alcoa FKC ötgólos (31-26) vereséget szenvedett a Váci NKSE elleni edzőmérkőzésen. A hazaiak már a félidőben 17-12-re vezettek, sőt a második játékrész derekán nyolc-kilenc góllal is elhúztak. A találkozó után Sótonyi László rövid értékelésében a hit és a harcosság hiányában látta az általa elvártnál gyengébb teljesítmény elsődleges okát.

„Finoman szólva nem voltam boldog a mérkőzés alatt és után. Elsősorban az az érzés zavart, hogy úgy láttam, nem hiszünk magunkban, a játékunkban. Gyakorlatilag csak az utolsó pár perc volt ez alól kivétel, akkor egy kicsit magunkra találtunk. A csapatból nagyon kevesen hozták magukat, és nem tudtunk csapatként fellépni. Nem hittük el, hogy van keresnivalónk ezen az edzőmeccsen.“

Pénteken a BL-elődöntős Hypo látogat Fehérvárra; miben kell elsősorban előrelépnetek?

„Mindenképpen sokkal harcosabbnak kell lennünk, a visszafutásokkal abszolút nem voltam megelégedve, és rengeteg olyan labdaeladásunk volt, amiből közvetlenül tudott indulni az ellenfél. Sokkal több kapura lövéssel végződő támadást kell erőltetnünk, a játékosok sokkal nagyobb egyéni felelősségvállalására van szükség. Volt most egy-két ember, akinek túl kellett vállalnia magát, mert a többiek nem vették ki eléggé a részüket a játékból.

Ha lehet így fogalmazni, kicsit örülök az eredménynek! Nagyon sok gyengénkre fény derült ezen a meccsen, amiben okvetlenül javulnunk kell. Sok olyan, amiben nagyon sürgősen változtatnunk kell; akarati, hozzáállásbéli problémák ezek, a visszafutások és a küzdőszellem elsősorban. Ezek javítására péntekig fokozott hangsúlyt fektetünk; remélem, tanultunk a maiból…

Fotó: V-Man (képen: Sótonyi László)