A hét hírei 2009.08.03.

Rövidhírek: Öt Alcoa FKC játékos volt érdekelt a nemzeti válogatottjaink eheti felkészülési mérkőzésein. Pasira többhónapos kihagyás várhat. Hétvégén az FTC tornáján szerepel csapatunk. Megvan a bajnoki menetrend, és eldőlt, hogy a fehérváriak Izmir elleni EHF-kupa párharcában egyik fél sem mond le a pályaválasztói jogáról.

Vasárnap (augusztus 9.):

Fradi-kupa: Alcoa FKC - DVSC-Aquaticum 31-25 (19-8); FTC-RightPhone - Veszprém-Barabás KC 29-28 (21-14); Veszprém-Barabás KC - Alcoa FKC 26-25 (16-10); DVSC-Aquaticum - FTC-RightPhone 31-30 (17-16).

Váci torna: Podravka Vegeta - Váci NKSE 32-26 (19-15); Hypo Niederösterreich - Duslo Sala 33-27 (19-12); Hypo Niederösterreich - Podravka Vegeta 31-30 (18-17); Váci NKSE Duslo Sala 35-33 (21-16).

Szombat (augusztus 8.):

Fradi-kupa: DVSC-Aquaticum - Veszprém-Barabás KC 31-26 (14-14); FTC-RightPhone - Alcoa FKC 27-21 (12-11).

Váci torna: Podravka Vegeta - Duslo Sala 36-29 (20-16); Hypo Niederösterreich - Váci NKSE 33-28 (18-14).

Péntek (augusztus 7.):

Fradi-kupa: A szombaton és vasárnap a Népligetben megrendezésre kerülő négycsapatos tornára utazó fehérvári keretbe a hiányzók helyére Becséri Kittit és Kocsis Renátát hívta be Sótonyi László vezetőedző. A két ‘93-as születésű játékos  - a felnőttek között már bemutatkozott Kaszás Ivetthez, Németh Nórához és Zsigmond Vivienhez hasonlóan – tagja volt a két éve a ‘92-es korosztályban magyar bajnokságot nyert csapatnak.

Pastrovics Melinda: Pasi a tegnapi válogatott mérkőzésen szenvedett térdsérülést; ma elvégzett vizsgálatok során kiderült, hogy legalább nyolchetes kihagyás vár az Alcoa FKC kapusára.

Válogatott: A B-válogatott a Siófok KC elleni 42-35-ös (félidőben 23-19) győzelemmel zárta az egyhetes összetartását. Szikora Melinda a második félidőt védte végig.

Itxako Reyno de Navarra: A fehérváriakat 2008-ban az EHF-kupában legyőző Itxako leigazolta a spanyol válogatott irányítóját, Macarena Aguilart. A spanyol bajnok a jövő héten jelenti be egy német válogatott átlövő érkezését, valamint a Diario de Navarra értesülése szerint előrehaladott tárgyalásokat folytatnak a portugál Alexandrina Barbosával is.

Csütörtök (augusztus 6.):

Válogatott: Balatonbogláron a felnőtt válogatott 36-23-ra győzte le az Európa-bajnokságra készülő juniorokat. Tilinger Tamara négy (kettőt hétméteresből), Vincze Melinda három gólt szerzett. A junioroknál Horváth Bernadett egyszer volt eredményes.

Pastrovics Melinda kezdte a mérkőzést a felnőtt válogatott kapujában, de a tizedik perc körül térdsérülést szenvedett, melyről a holnapi vizsgálatok után derül ki, hogy mennyire súlyos.

A magyar B-válogatott a svájci Brühl ellen lépett pályára, és nyert 39-22-re. Szikora Melinda végigvédte az első félidőt, és mindössze kilenc gólt kapott.

Ifik: Edzőmérkőzésen az Alcoa FKC 15-21-es félidő után 34-30-ra győzte le a Siófok fiataljait. FKC: Réty, Dancs, Cziráky (kapusok); Asztalos 8 (4), Becséri K. 6 (1), Bízik R. 3 (1), Gazdag 3, Kocsis 3, Makarész 3, Csákovics 2, Gorza 2, Kuhinkó 2, Cselinácz 1, Zahorecz 1, Kerekes. Edző: Mihály Attila.

EHF-kupa: Az Alcoa FKC és az Izmir BSB SK közötti egyeztetések értelmében egyik csapat sem mond le a pályaválasztói jogáról az EHF-kupa második fordulójában. A mérkőzések pontos időpontjairól a következő néhány napban állapodnak meg a felek.

Bajnokság: A dolgok jelen állása szerint otthont talált magának a Hunnia csapata, így az első fordulóban az Alcoa FKC az újonc vendégeként a Fáy utcában lép pályára szeptember 2-án 18 órakor.

Szerda (augusztus 5.):

Válogatott: A magyar junior válogatott kedden 34-22-re győzte le a svájci felnőtt bajnok Brühlt. Betti a pénteki mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is öt gólt lőtt.

Ma zártkapus mérkőzésen a juniorok a felnőtt B-válogatottat verték 38-32-re; az Alcoa FKC beállója egyszer volt eredményes, míg a másik oldalon Szikora Melinda a második félidőt védte végig.

Fotók: V-Man oldalán három képgalériában 268 fotó a pénteki Szezonnyitó programjairól! http://www.v-man.hu

Videó: A pénteki sajtótájékoztató – melyen Sótonyi László és Gunnar Prokop válaszolt az újságírók kérdéseire – videója a cunder.hu-n: http://www.cunder.hu/hu/interjuk.html

Kedd (augusztus 4.):

NBI-menetrend: Az Alcoa FKC szeptember 2-án (szerdán) 18 órakor, idegenben kezdi a bajnokságot a Hunnia ellen. A mérkőzés helyszíne még nem ismert, mivel – az MKSz tájékoztatása szerint – az újonc még keresi a megfelelő helyszínt. Szeptember 6-án (vasárnap) a DVSC látogat Székesfehérvárra – az FKC első hazai bajnokijának a kezdési időpontja szintén 18 óra. A teljes menetrend hamarosan a „Program” menüpontban lesz megtalálható.

Hétfő (augusztus 3.):

Válogatott-program: Ezen a héten Balatonbogláron, az Urányi Sportcsarnokban játszik felkészülési mérkőzéseket a magyar A-, B- és juniorválogatott. Az Alcoa FKC játékosai közül Pastrovics Melinda, Vincze Melinda és Tilinger Tamara az A, Szikora Melinda a B, Horváth Bernadett a juniorválogatottban szerepel.

Kedd 18:00 Juniorválogatott – Brühl (SUI)
Szerda 11:00 Juniorválogatott – B-válogatott (nem nyilvános)
Csütörtök 16:00 A-válogatott – Juniorválogatott; 18:45 B-válogatott – Brühl.

Adriana Lima: Brazília – Dánia 22-37 és 22-31. A Praia Grande-ban (Sao Paulo) megrendezett mérkőzéseken a fehérváriak volt játékosa, Adriana is tagja volt a brazil válogatottnak, melyből több Európában légióskodó játékos is hiányzott.