Vereség a házigazdáktól 2009.08.08.

A Ferencváros négycsapatos tornáján két erősen tartalékos együttes mérkőzését hozta az Alcoa FKC házigazdák elleni összecsapása. Bár az első két gólt a fehérváriak szerezték, ezt követően folyamatosan az FTC-nél volt egy-két gólos előny. A 39. percben 17-16-nél átmenetileg a vendég vezettek, de a meccs utolsó harmadában tizenegy Fradi-gólra csak négy FKC-válasz érkezett…

RightPhone-kupa
FTC-RightPhone – Alcoa FKC 27-21 (12-11)
Népliget, 250 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

FTC: Gridnyeva, Erdélyi (kapusok), Kenyeres 7 (6), Trufán 6, Emberovics 4, Albert 3, Balogh 3, Bari Nagy 1, Szabó 1, Szamoránsky 1, Zsigmond 1, Kovács. Vezetőedző: Elek Gábor.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 9 (2), Bernataviciute 4, Vincze 4, Bízik 2, Azari 1, Rádl 1, Kocsis, Kovács, Lelkes, Németh K. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 6/6; 2/3 (Tilinger hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 12 perc

A mérkőzésről:

- Az Alcoa FKC csapatából Pastrovics Melinda (sérülés), Kristina Trishchuk (sérülés), Horváth Bernadett (junior válogatott), Zsigmond Vivien (sérülés), Várkonyi Viktória (betegség), Kaszás Ivett (sérülés) és Kapási Anna (sérülés) hiányzott. Az ellenfelünknél nem lépett pályára Szidorova, Szucsánszki, Berta, Németh és Dajka.
- Az első félidőben egyaránt arcsérülés miatt vált ki előbb Rádl Tímea majd Kovács Angéla – szereplésük a vasárnapi meccseken kétséges. Ticsit a mérkőzés hátralevő mintegy negyven percében a 16 éves Kocsis Renáta helyettesítette.
- A meccs Tilinger Tamara két góljával kezdődött, majd az FTC szerzett három gólt (3-2). Ezután 8-7-ig felváltva estek a találatok, de ezt követően sem alakult ki kétgólosnál nagyobb különbség a negyvenedik perc környékéig.
- Az Alcoa FKC Vincze Melinda góljával átvette egyszer ugyan a vezetést (16-17), de a következő negyedórát 9-2-re nyerve elhúzott a Fradi, és eldöntötte a mérkőzést.