Csodálatos kezdés 2009.08.09.

A RightPhone-kupa második napjának első mérkőzése szinte tökéletesen indult, és nagyszerűen fejeződött be az Alcoa FKC számára. A DVSC ellen tízperc után már 9-1-re vezettek Sótonyi László tanítványai, akiknél pályafutása első felnőttek közötti meccsén rögtön a kezdőcsapatba kerülő, 16 éves Becséri Kitti négy gólt szerzett. A találkozót a fehérváriak 31-25-re nyerték!

RightPhone-kupa
Alcoa FKC – DVSC-Aquaticum 31-25 (19-8)
Vezette: Hargitai, Markó

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Vincze 8, Becséri 4, Bernataviciute 4, Bízik 4, Rádl 4, Azari 3, Tilinger 3 (3), Németh K. 1, Lelkes. Vezetőedző: Sótonyi László.

DVSC: Kiss, Triffa (kapusok), Bogdanovics 9 (5), Borbás 4 (3), Kazai 3, Szabó 3, Varsányi 3, Slakta 2, Csáki 1, Dakos, Karalyos, Vezetőedző: Bakó Botond.

Hétméteresek: 3/4 (Tilinger hagyta ki); 7/8 (Bogdanovics hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 10 perc

Mérkőzésről:

- Az Alcoa FKC tegnap pályára lépő játékosai közül ezúttal Kovács Angéla agyrázkódás miatt kihagyta a mai mérkőzést, míg Tilinger Tamara csak büntetődobásokra állt be. Az arccsont-zúzódást szenvedő Rádl Tímea játéka kérdéses volt, ám az erős fájdalmak ellenére vállalta a játékot, és oroszlánrészt vállalt a győzelemben.
- Az 1993-as születésű Becséri Kitti pályafutása során először – rögtön kezdőjátékosként – lépett pályára felnőtt csapatban, remek teljesítményt nyújtott, négy gólt szerzett.
- Bízik Boglárka négy góljával eddigi legeredményesebb meccsét játszott az FKC felnőtt csapatában.
- Szikora Melinda 40% feletti kapusteljesítményt nyújtott.
- Bogdanovics Anna hétméteres-góljával indult a mérkőzés, majd a következő kilenc percben sorozatban kilenc FKC-gól következett (9-1)! A fehérváriak előnye a félidőre tizenegy-gólosra hízott (19-8).
- A második félidő első tízperce viszont a Debrecené volt: 7-2-re nyerték ezt a szakaszt (21-15), ám hatgólosnál kisebbre egyszer sem csökkent az Alcoa FKC előnye.