Ellentétes délután 2009.08.09.

Az Alcoa FKC a délelőtti teljesítményétől jelentősen elmaradva kézilabdázott a Veszprém elleni találkozó első félidejében. A második játékrészben hatról egygólosra csökkent ugyan a fehérváriak hátránya, de a döntetlent nem sikerült kiharcolniuk. Mivel a záró mérkőzésen a DVSC legyőzte az FTC-t, csapatunk a torna negyedik helyén végzett.

RightPhone-kupa
Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC 26-25 (16-10)
Vezette: Baranyi, Szloska

Veszprém: Baranyai, Lengyel (kapusok), Veszeli 8, Ábrahám 4 (2), Gerstmár 4 (1), Földes K. 3, Weigel 3, Smidéliusz 2, Horváth 1, Szabadfy 1, Bognár, Koszorús, Velki. Vezetőedző: Gyurka János.

FKC: Trimmel, Szikora (kapusok), Bernataviciute 6 (1), Vincze 5, Azari 2, Becséri 2, Bízik 2, Lelkes 2, Tilinger 2 (2), Kocsis 1, Németh K. 1, Németh N. 1, Rádl 1. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 3/6 (Ábrahám, Gerstmár és Veszeli hagyott ki egyet-egyet); 3/4 (Tilinger hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 8 perc

Mérkőzésről:

- Rádl Tímea ütést kapott a zúzódott arccsontjára, ezért a második félidő elején Kocsis Renáta váltotta. A 16 éves beálló megszerezte első gólját az FKC felnőtt csapatában.
- Reni mellett az ezúttal is kezdőjátékosként szerephez jutó Becséri Kitti és a 17 éves Németh Nóra személyében hárman léptek ma pályára a két éve magyar bajnokságot nyerő ’92-es csapatból.
- Az Alcoa FKC valamennyi (11) mezőnyjátékosa gólt lőtt ezen a mérkőzésen.
- Az eredmény alakulása az ellenkezője volt a délelőtti forgatókönyvnek: Ezúttal a Sótonyi László tanítványai kerültek jelentős hátrányba a szünetig. A második félidő azonban három fehérvári góllal indult, majd a felzárkózás a játékrész közepén egy 4-0-s sorozattal kapott újabb lendületet (22-21). Egyenlítenie már nem sikerült az FKC-nek, mivel ezt követően már felváltva estek a gólok.
- Az utolsó két perc különösen izgalmasan alakult: 26-25-nél Szikora Melinda hárította Ábrahám Szilvia büntetőjét, majd a veszprémiek kapusa nagy bravúrral védte előbb Laima Bernataviciute átlövését, majd a litván játékos mesterien elvégzett időntúli szabaddobását.

fotó: V-Man (a képen: Bízik Boglárka)