A hét hírei 2009.08.24.

Rövidhírek: Változás történt az Alcoa FKC programjában, az SKP Bratislava ellen nem pénteken, hanem csütörtökön játszottak csapataink. Az előző héten Cell Kupát nyert ifjúsági együttesünk döntetlent ért el a pozsonyiakkal, a felnőttek négygólos vereséget szenvedtek. Bad Urachi-i és kaproncai eredmények…

8. Frisch Auf Göppingen

Átigazolás: Bár mindenben megegyezett a BL-győztes Viborggal, klubja a korábbi ígéretével ellentétben mégsem engedi el, így Kaproncán marad Miranda Tatari, a Podravka Vegeta csapatkapitánya. „Koprivnicában születettem, így egyszerűen nem tudom megtenni, hogy a saját klubom ellen jogi lépésekre szánjam rá magam. A csapatomnál maradok. Félreteszem a személyes érdekemet, és a klub javát fogom szolgálni.“

AKABA Bera Bera – Frisch Auf Göppingen 17-13

Josip Samarzija Pepo emléktorna: A Valcea nyerte a kaproncai tornát megelőzve a házigazdákat. A Győri Audi ETO a negyedik helyen végzett. Szombati eredmények:

Krim Mercator – Győri Audi ETO 35-35 (19-20)
Oltchim Valcea – Podravka Vegeta 36-31 (16-14)

Gratulálunk!: Ma tartja esküvőjét Kamper Olívia és Tomori Győző, akiknek sok boldogságot kívánunk!

Péntek (augusztus 28.):

Josip Samarzija Pepo emléktorna: A kaproncai, négycsapatos nemzetközi torna pénteki eredményei:

Oltchim Valcea – Győri Audi ETO 35-23 (17-12)
Podravka Vegeta – Krim Mercator 37-35 (15-15)
Oltchim Valcea – Krim Mercator 38-36 (19-18)
Podravka Vegeta – Győri Audi ETO 35-35 (19-20)

Sika Cup: A Bad Urach-ban zajló hagyományos felkészülési tornán nyolc csapat körmérkőzéséből az első négy jut az elődöntőbe. A mérkőzések 2x15 percesek. Pénteki eredmények:

Byasen HB Elite – Frisch Auf Göppingen 19-13

Kalandtúra: A felkészülési időszak lezárásaként - a Sobri Jóska Bakonyi Kalandpark és a Viszló-Trans Kft. támogatásával - kalandtúrán vett részt a felnőtt csapatunk Kislődön.

Csütörtök (augusztus 27.):

Felkészülési mérkőzés, Pozsony: SKP Bratislava - Alcoa FKC 31-27 (14-9).

Ifjúsági csapat: A felnőttcsapatok mérkőzése előtt az ificsapatok is megmérkőztek Pozsonyban, az eredmény döntetlen lett. SKP Bratislava - Alcoa FKC 27-27 (15-14).

Szerda (augusztus 26.):

NBI: A Lánchíd Rádió vendége volt a Hunnia KSK ügyvezető igazgatója. Miltényi Zoltán elmondta, hogy az Alcoa FKC első fordulóbeli ellenfelének a célja ebben a szezonban a hetedik-nyolcadik hely megszerzése, majd hozzátette, hogy „mindenképpen egy két-három éves távlatban az a tervünk és a célunk, hogy a nemzetközi kupaszereplésre jogosító negyedik, ötödik, hatodik hely valamelyikét meg tudjuk szerezni“. A studióbeszélgetés teljes - több mint negyvenperces - anyaga itt hallgatható meg: http://www.hunniakezilabda.hu/hirek/67/a_hunnia_a_lanchid_radioban

Kedd (augusztus 25.):

Átigazolás: Két korábbi fehérvári játékos, Tápai Andrea és Tóth Mária egyaránt hazatért Dániából és az NB1/B-s Újbuda TC csapatát fogják erősíteni a 2009/2010-es szezonban.

Átigazolás: A hétvégi Terszol-Kupán a torna legjobb játékosának választott horvát válogatott irányító, Miranda Tatari a Podravkát elhagyta és mostantól a BL-címvédő, dán Viborg kötelékéhez tartozik.

Hétfő (augusztus 24.):

Felkészülési mérkőzés: Változás történt a SKP Bratislava elleni felkészülési mérkőzések programjában. Az előre tervezett pénteki két meccs helyett csütörtökön 16 órakor játszanak egyet a csapatok; ugyanakkor 14 órakor ifjúságiak is megmérkőznek egymással.