A végére lett sima 2009.09.02.

Hatgólos idegenbeli győzelemmel rajtolt az Alcoa FKC a 2009/2010 bajnoki szezonban. Bár a mérkőzés végére jelentős különbség alakult ki a két csapat között, az újonc jól tartotta magát az 55. percig; azonban a meccs utolsó öt percét 6-1-re nyerték a fehérváriak. Kristina Trishchuk kilenc, Vincze Melinda nyolc, Tilinger tamara hét gólt szerzett.

NBI, 1. forduló:
Hunnia KSK – Alcoa FKC 28-34 (12-14)
Budapest, Fáy u., 300 néző
Vezette: Kisfalvi István, Péli Sándor

Hunnia: Makarenko és Molnár (kapusok), Selenka 7, Barna 6, Németh 6 (4), Kuprichenkova 5, Tamás M. 3, Tamás K. 1, Forgács, Hódosi, Nagy. Vezetődző: Varga Márta

FKC: Szikora és Trimmel (kapusok), Trishchuk 9 (1), Vincze 8, Tilinger 7 (2), Bernataviciute 4, Azari 2, Kovács 2, Rádl 2, Bízik, Horváth, Zsigmond. Vezetőedző: Sótonyi László

Kiállítások: 6 perc; 4 perc
Hétméteresek: 4/5 (Kuprichenkova hagyta ki); 3/3

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 5-7, 15. perc: 6-9, 20. perc: 9-10, 25. perc: 10-11; 35. perc: 15-14, 40. perc: 18-17, 45. perc: 19-21, 50. perc: 24-25, 55. perc: 27-29.

A mérkőzésről…

- A mérkőzés első gólját Laima Bernataviciute lőtte, és ezt követően a 24. percig (10-10) az FKC vezetett, volt úgy, hogy három góllal is (6-9 és 7-10).
- A második félidő elején hat és fél percen keresztül maradt érintetlen Maria Makarenko hálója. A vendégek gólcsendjét kihasználva – a mérkőzésen először – átvette a vezetést a Hunnia (15-14). Nem sokkal később még két alkalommal (18-17 és 19-18) volt a hazaiaknál az előny.
- A 22. percben, 25-25-nél is egyenlő volt még az állás, de ezt követően az FKC állva hagyta ellenfelét, és az utolsó öt és fél percben hat gólt szerezve végül komoly különbséggel nyerte meg a mérkőzést.
Last Minute I.: Kristina Trishchuk, Vincze Melinda és Tilinger Tamara a második félidőben összesen tizenöt gólt lőttek – ebből tizenkettőt a mérkőzés utolsó negyedórájában.
Last Minute II.: Barna Éva és Maria Makarenko játékengedélyét az utolsó pillanatban, szerda délután szerezte be a Hunnia. Az ifjúsági mérkőzés a játékvezetők késése miatt csúszással kezdődött. A „jegypénztár” 17:45-kor, azaz negyedórával a felnőtt meccs kezdete előtt nyitott.

Fotó: V-Man (képen: Tilinger Tamara)