Mestermunka 2009.09.12.

Ami nem jött össze a felkészülési időszakban, az most sikerült: az Alcoa FKC saját közönsége előtt aratott nagyszerű győzelmet! Sótonyi László tanítványai az első félidő közepétől végig vezetve győzték le a Németh András által irányított, válogatott játékosokkal megerősített Vácot. Kristina Trishchuk tizenegy akciógólt szerzett.

NBI, 3. forduló:
Alcoa FKC – Váci NKSE 29-25 (15-12)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Nagy, Túróczy

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 11, Tilinger 6 (3), Vincze 6, Rádl 2, Azari 1, Bernataviciute 1, Kovács 1, Németh K. 1, Becséri K., Bízik B., Horváth, Zsigmond. Vezetőedző: Sótonyi László.

Vác: Juhász, Herr O. (kapusok), Tóth 6 (3), Temes 5 (1), Vaszari 4, Barján 3, Uhrakova 3, Farkas 2, Klivinyi 2, Bagócsi, Baross, Fehér, Gerstmár. Vezetőedző: Németh András.

Hétméteresek: 3/3; 4/6 (Uhrakova és Temes hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 12 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 5-5, 15. perc: 7-6, 20. perc: 12-8, 25. perc: 14-10; 35. perc: 16-14, 40. perc: 17-16, 45. perc: 20-17, 50. perc: 23-20, 55. perc: 26-22.

A mérkőzésről…

- Az előző szezon utolsó mérkőzése óta (akkor a Hódmezővásárhely ellen nyertünk) először ünnepelhetett hazai győzelmet a székesfehérvári közönség. A felkészülési időszakban mind az öt meccsét (kétszer a Hypo ellen, valamint a Terszol Kupa három mérkőzésén), valamint a múlt heti, DVSC elleni bajnokit is elveszítette a csapatunk.
- A februári, Vác elleni mérkőzésen három újoncot avatott az FKC; ezúttal Németh Kriszta és Becséri Kitti játszotta első felnőtt NBI-es bajnokiját; Kriszta első gólját is megszerezte az élvonalban!
- A vendégek a tizedik percben vezettek utoljára, de egyszer sem volt az előnyük egygólosnál nagyobb.
- A második félidőben két alkalommal, a 39. és a 40. percben volt döntetlen az állás. Az FKC öt góllal is vezett: a 29. percben (15-10) és az 57. percben (27-22).