Visszatérés tízgólos győzelemmel 2009.09.30.

A tízgólos győzelem mellett Pastrovics Melinda visszatérésének is örülhettek a székesfehérvári szurkolók. Az Alcoa FKC négygólos félidei vezetés után 29-19 verte a sereghajtó Kiskunhalas csapatát. A hazaiak legeredményesebb játékosa Vincze Melinda volt hat találattal. Becséri Kitti és Zsigmond Vivien első felnőtt NBI-es gólját szerezte.

NBI, 5. forduló:
Alcoa FKC – Kiskunhalasi NKSE-Bravotel  29-19 (14-10)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Horváth, Marton

FKC: Pastrovics, Szikora, Trimmel (kapusok), Vincze 6, Tilinger 5 (3), Azari 3, Bernataviciute 3 (1), Horváth 3, Kovács 3, Trishchuk 3 (1), Becséri K. 1, Rádl 1, Zsigmond 1, Németh K. Vezetőedző: Sótonyi László.

Kiskunhalas: Guiu, Pethő (kapusok), Karsai D. 5 (1), Szűcs 5, Sípos 3, Kokas 2 (1), Szarka 2, Kárpáti 1, Rábai 1, Horváth M., Juhász. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Hétméteresek: 5/6 (Trishchuk hagyta ki); 2/4 (Karsai D. hagyott ki kettőt)
Kiállítások: 4 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-0, 10. perc: 5-1, 15. perc: 9-2, 20. perc: 10-7, 25. perc: 12-9; 35. perc: 18-11, 40. perc: 20-13, 45. perc: 22-14, 50. perc: 25-15, 55. perc: 28-18.

A mérkőzésről…

- Az Alcoa FKC keretéből Pastrovics Melinda, Szikora Melinda és Kovács Angéla – sőt a kapusedző Sugár Tímea is – játszott korábban a Kiskunhalas csapatában.
- A vendégek a tizedik percben, 5-0-ás állásnál szerezték első góljukat – a sérülése után ezen a mérkőzésen visszatérő Pastrovics Melinda tehát közel tízpercig nem kapott gólt.
- 9-2 után azonban 9-7-re jött fel a Halas, de az FKC-nek is volt egy újabb 5-0-ás sorozata a második félidő derekán (20-14-ről lett 25-14).
- Trimmel Brigitta – a Vác elleni hazai mérkőzéshez hasonlóan – ezúttal is a padról becserélve büntetőt hárított.
- A 17 éves Zsigmond Vivien és a 16 éves Becséri Kitti is pályafutása első felnőtt NBI-es gólját szerezte!