EHF: Háromgólos előny a visszavágóra 2009.10.03.

Egygólos félidei vezetés után 29-26-ra győzte le az Alcoa FKC az Izmir BSB csapatát az EHF-kupában. A párharc első mérkőzését végig szoros küzdelem jellemezte; hiába alakítottak ki többször is három-négygólos előnyt a hazaiak, a törökök a tizenegy gólt szerző Serpil Iskenderoglu vezetésével újra és újra felzárkóztak. Így a fehérváriakra nagyon nehéz hatvan perc vár Izmirben.

EHF-kupa, 2. forduló, első mérkőzés:
Alcoa FKC – Izmir BSB SK 29-26 (13-12)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Sirbu, Suponicov (MDA)

FKC: Szikora, Pastrovics (kapusok), Bernataviciute 5 (1), Tilinger 5 (1), Trishchuk 5, Vincze 5, Kovács 4, Azari 2, Horváth 2, Rádl 1 Becséri K., Bízik. Vezetőedző: Sótonyi László.

Izmir: Imamoglu, Tinkaoglu (kapusok), Iskenderoglu 11 (2), Nahcivanli 4, Özcan 4, Pekmutlu 2, Sahin 2, Atalar 1, Deveci 1, Günay 1, Yesilbayir, Yörükler. Vezetőedző: Hikmet Vurgun.

Hétméteresek: 2/4 (Trishchuk és Bernataviciute hagyott ki egyet-egyet); 2/3 (Iskenderoglu hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 10 perc
Piros lap: Sahin (35. perc)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-7, 25. perc: 10-7; 35. perc: 15-14, 40. perc: 17-14, 45. perc: 19-15, 50. perc: 21-20, 55. perc: 25-24.

A mérkőzésről…

- Az Alcoa FKC története során először találkozott török ellenféllel.
- A vendégek kétszer vezettek a mérkőzés folyamán: 1-2-re és 3-4-re.
- A 25. percben, 10-7-es állásnál, emberelőnyhöz és hétmétereshez jutott az FKC, de Kristina Trishchuk kihagyta a büntetőt, majd a törökök lőttek gólt (10-8). Az emberelőny hátralevő részében Vincze Melinda és Kovács Angéla góljaival mégis kialakult az addigi legnagyobb, négygólos előny. Az első félidő utolsó két és fél percét azonban az Izmir nyerte 4-1-re, így a szünetre egygólosra olvadta a hazaiak vezetése.
- A második játékrészt a török csapat kezdte, ráadásul emberelőnyben (Kristina Trishchukot hat másodperccel a szünet előtt állították ki a moldáviai játékvezetők), mégis Kovács Angi szerezte az első gólt (14-12), de az Izmir kettővel válaszolt, és egyenlített (a meccs 8. perce után először).
- Ekkor – közvetlenül a durván szabálytalankodó Yasemin Sahin kizárását követően – megint az FKC percei következtek: 12 perc alatt mindössze egy gólt kaptunk, de ötöt lőttünk, így másodszor nőtt az előnyünk négygólosra (19-15) – amit az 50. percben, 20-20-nál újra kiegyenlítettek a vendégek.
- A csapatok fej-fej mellett haladtak 24-24-ig, de az utolsó öt percben Laima Bernataviciute háromszor volt eredményes – góljai közül egyet a kihagyott hétméterese után a kipattanóból lőtt – és így a hajrát 5-2-re nyerte az FKC, beállítva a 29-26-os végeredményt.
- Ezúttal is több játékos érkezett pályafutásának fontos mérföldkövéhez: Rádl Tímea és Becséri Kitti első nemzetközi kupameccsét játszotta; Ticsi és Horváth Betti, azaz mindkét beállónk első gólját/góljait lőtte az európai kupaküzdelmekben!

Fotó: V-Man (képen: Szikora Melinda)