MK: Emberemlékezet óta… 2009.10.07.

A „Diáknap”-ként meghirdetett mérkőzésen olyasmi történt, amire csak az „öregek” emlékezhetnek: hazai Magyar Kupa meccset nyert az Alcoa FKC! Hat szezon alatt mindössze harmadszor játszhatott az MK-ban hazai pályán a sorozat 2006-os ezüstérmese, és míg az előző két alkalommal nem tudta kivívni a továbbjutást, ezúttal szoros mérkőzésen legyőzte a Veszprém csapatát.

Magyar Kupa, 3. forduló:
Alcoa FKC – Veszprém-Barabás KC 27-26 (14-14)
Köfém Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Hargitai, Markó

FKC: Szikora, Pastrovics (kapusok), Tilinger 8 (4), Bernataviciute 7 (1), Horváth 3, Vincze 3, Kovács 2, Trishchuk 2, Azari 1, Németh K. 1, Becséri, Bízik, Rádl. Vezetőedző: Sótonyi László.

Veszprém: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Veszeli 7 (2), Weigel 6, Ábrahám 4 (1), Horváth 4, Bognár 2, Gerstmár 1, Földes K. 1, Földes V. 1, Koszorús, Pollakova, Smidéliusz, Szabadfi. Vezetőedző: Gyurka János.

Hétméteresek: 5/6 (Tilinger hagyta ki); 3/4 (Veszeli hagyta ki)
Kiállítások: 14 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 4-6, 15. perc: 7-9, 20. perc: 9-12, 25. perc: 11-12; 35. perc: 15-17, 40. perc: 17-22, 45. perc: 20-22, 50. perc: 22-23, 55. perc: 26-25.

Mérkőzésről…

- A legutóbbi két hazai MK-meccsünk sem végződött egynél nagyobb különbséggel: Cornexi-Alcoa – FTC 28-29 (2004. március 10.); Fehérép Alcoa FKC – DVSC-Aquaticum 27-27 (2007. február 27.).
- A mérkőzés jelentős részében – szinte végig – a vendégek vezettek. Az első félidő derekán négy góllal (4-8 és 5-9), majd a második játékrészben 15-20, 16-21 és 17-22 is volt az eredmény.
- Az első félidő 19. percétől tízpercen keresztül nem kapott gólt Pastrovics Melinda, aminek köszönhetően 9-12-ről 14-12-re fordítottak Sótonyi László tanítványai.
- A mérkőzésen még egy jó sorozata volt a hazaiaknak: a 40. és 48. perc között Szikora Melinda hálója maradt érintetlen, és zárkózott fel az FKC ötgólos mínuszból 21-23-ra. Ebben nagy szerepe volt a veszprémi nevelésű, de nyár óta Székesfehérváron kézilabdázó Németh Kriszta játékának.