EHF: Gyorsan eldőlt a továbbjutás 2009.10.10.

Az egyhete szerzett háromgólos előnyét már a mérkőzés elején néggyel-öttel megtoldotta az Alcoa FKC az törökországi EHF-kupa visszvágón, és 14-9-es félidei vezetés után 25-22-re győzte le az Izmir BSB csapatát. Összesítésben 54-48-cal jutott tovább Sótonyi László együttese.

EHF-kupa, 2. forduló, visszavágó:
Izmir BSB SK – Alcoa FKC 22-25 (9-14)
Izmir, 800 néző
Vezette: Lah, Sok (SLO)

Izmir: Imamoglu, Tinkaoglu (kapusok), Iskenderoglu 10 (7), Sahin 6, Nahcivanli 2, Deveci 1, Özcan 1, Pekmutlu 1, Yörükler1, Atalar, Günay, Yesilbayir. Vezetőedző: Hikmet Vurgun.

FKC: Pastrovics, Szikora (kapusok), Trishchuk 7 (1), Bernataviciute 6 (1), Tilinger 4 (3), Horváth 3, Kovács 2, Vincze 2, Németh K. 1, Azari, Becséri K., Bízik, Rádl. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 7/7; 5/6 (Tilinger hagyta ki)
Kiállítások: 6 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 10. perc: 3-6, 20. perc: 6-10, 40. perc: 13-19, 50. perc: 17-21.

Fotó: BT (képen: Vincze Melinda és Kovács Angéla útban a mérkőzésre)