Magunkat okolhatjuk… 2009.10.21.

A technikai hibák és az elszalasztott lehetőségek sorozata okozta az Alcoa FKC vesztét a Népligetben. A fehérváriaknak ezúttal sem sikerült pontot szerezniük az FTC-RightPhone otthonában: a zöld-fehérek háromgólos félidei vezetés után 33-28-ra nyerték a bajnokság 6. fordulójának záró mérkőzését.

NBI, 6. forduló:
FTC-RightPhone – Alcoa FKC 33-28 (17-14)
Népliget, 600 néző
Vezette: Horváth, Marton

FTC: Gridnyeva, Szidorova (kapusok), Szucsánszki 10 (4), Balogh 7, Trufán 6, Dajka 4, Berta 3, Kenyeres 3, Emberovics, Németh Cs., Zsigmond F. Megbízott edző: Golovin Vladimir.

FKC: Pastrovics, Szikora (kapusok), Vincze 11, Bernataviciute 6 (1), Tilinger 4 (1), Trishchuk 3, Becséri K. 1, Bízik B. 1, Horváth 1, Zsigmond V. 1, Azari, Kovács, Rádl. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 4/4; 2/4 (Tilinger és Bernataviciute hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 2 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 6-5, 15. perc: 10-6, 20. perc: 12-8, 25. perc: 15-12; 35. perc: 20-17, 40. perc: 23-20, 45. perc: 25-22, 50. perc: 28-25, 55. perc: 30-25.

A mérkőzésről…

- Negyedóra elteltével vezetett először négy góllal a Ferencváros (10-6), sőt hat perccel később már 13-8-at mutatott az eredményjelző.
- A második félidő első gólját Horváth Bernadett szerezte (17-15), és hat percen keresztül két-három gól volt a hazaiak előnye, de ekkor sorozatban elért három találattal megint meglépett az FTC (23-18).
- Ezt követően már csak egyszer sikerült a fehérváriaknak két gólra felkapaszkodniuk (25-23). A 22. percben – 28-25-nél – Laima Bernataviciute elhibázott büntetőjével utolsó felzárkózási lehetőségét szalasztotta el az FKC. A Fradi zsinórban lőtt három góllal 31-25-re alakította az eredményt, és eldöntötte a mérkőzést.
- Fehérvári oldalon egyértelműen Vincze Melinda volt a mérkőzés legjobbja: Meli válogatott formában kézilabdázva 12 kapura lövéséből 11 gólt szerzett, és egy büntetőt harcolt ki!

Megjegyzés: A mérkőzés jegyzőkönyvében és néhány internetes hírportálon tévesen szerepelnek az Alcoa FKC góllövői; az itt olvasható statisztika a helyes. (Az első félidő utolsó gólját nem Tilinger Tamara, hanem Zsigmond Vivien szerezte; illetve a második félidő derekán a balszélre kisodródva Bízik Boglárka lőtt gólt.)

Fotó: V-Man