Lassú kezdés után jelentős fordulat

2009.10.25.

Az Alcoa FKC egymás után másodszor nyerte hazai bajnokiját tízgólos különbséggel. Bár negyedóra elteltével még a Dunaújváros vezett négy góllal, a fehérváriak 8-0-s sorozatának köszönhetően pár perc alatt nagyot fordult a mérkőzés képe, és végül 36-26-os hazai győzelemmel zárult a Fejér megyei derbi.

7. forduló:
Alcoa FKC – Dunaújvárosi NKKSE 36-26 (16-13)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Medve, Nagy L.

FKC: Pastrovics, Szikora, (kapusok), Vincze 9, Trishchuk 7 (1), Bernataviciute 5, Tilinger 5 (3), Kovács 3, Németh K. 2, Azari 1, Becséri K. 1, Bízik 1, Horváth 1, Rádl 1, Zsigmond. Vezetőedző: Sótonyi László.

Dunaújváros: Győri, Pisák (kapusok), Ferling 5, Jókai 5, Sári 5, Balogh 3 (1), Nagy 2, Takács F., Takács D. 2, Gáspár 1, Radulovics 1, Erdősi. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.

Hétméteresek: 4/4; 1/2 (Balogh hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-5, 10. perc: 4-6, 15. perc: 7-10, 20. perc: 12-10, 25. perc: 13-10; 35. perc: 20-15, 40. perc: 22-16, 45. perc: 24-18, 50. perc: 29-21, 55. perc: 32-23.

A mérkőzésről…

- Az FKC-ben öt korábbi Dunaferr-játékos lépett pályára; Vincze Melinda, Kovács Angéla, Rádl Tímea, Tilinger Tamara és Azari Fruzsina a fehérvári gólok több mint felét szerezték (36-ból 19-et). A túloldalon Balogh Beatrix személyében a fehérvári klub történetének egyik legsikeresebb játékosa erősítette a Dunaújvárost.
- A vendégek az első 14 percben tíz gólt lőttek – a következő 13-ban egyet sem.
- A közel negyedórás dunaújvárosi gólcsend alatt a hazaiak nyolcszor voltak eredményesek, és 6-10-ről 14-10-re alakították az eredményt.
- Az FKC egymás után másodszor nyerte hazai bajnokiját tízgólos különbséggel. Az 5. fordulóban a Kiskunhalas ellen 29-19 volt a végeredmény.

Fotó: V-Man (képen: Vincze Melinda)