Balatoni hidegzuhany 2009.10.29.

Továbbra is a páratlan fordulókban nyeri, a párosokban veszíti mérkőzéseit az Alcoa FKC az idei bajnokságban. A fehérváriak ezúttal az újonc Siófok KC otthonában szenvedtek váratlan és igen fájó egygólos vereséget, holott a második félidőben többször is két góllal vezettek.

NBI, 8. forduló
Siófok KC – Alcoa FKC 32-31 (15-16)
Siófok, 350 néző
Vezette: Nagy, Túróczy

Siófok: Lajtos, Scholtz (kapusok), Szepesi 7, Bloj 6 (4), Kovács 6 (1), Valovics 4, Szűcs 3, Barna 2, Csuka 2, Sterbik 2, Vasas. Vezetőedző: Varga József.

FKC: Pastrovics, Szikora (kapusok), Trishchuk 10 (6), Bernataviciute 7 (1), Tilinger 6 (1), Vincze 5, Bízik B. 1, Horváth 1, Németh K. 1, Azari, Becséri K., Kovács, Rádl. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 5/6 (Kovács hagyta ki); 8/8
Kiállítások: 0 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 7-7, 15. perc: 10-10, 20. perc: 13-11, 25. perc: 14-13; 35. perc: 18-18, 40. perc: 20-21, 45. perc: 23-25, 50. perc: 28-25, 55. perc: 31-28.

A mérkőzésről:

- A mérkőzés kiegyenlítettségére jellemző, hogy egyik csapat sem vezetett háromnál több góllal. Az első félidőben az FKC-nél csak három alkalommal volt előny – valamennyiszer egygólos (7-8, 9-10 és 15-16).
- A második félidő elején öt percig felváltva estek a gólok, majd a mérkőzésen először kétgólos előnyre tettek szert a vendégek (18-20). A Siófok egyenlített (20-20), majd ismétlődött a forgatókönyv (20-22 után 22-22 és 22-24).
- 23-25-ös állásnál következett a találkozó kimenetelében döntő fontosságú ötperc, melyet 5-0-ra nyertek a hazaiak, így 28-25-re elhúztak.
- Az utolsó tíz percben állandósult a két-három gólnyi siófoki vezetés – melyből egyet a meccs végéig meg tudtak tartani a hazaiak.
- Utoljára napra pontosan nyolc hónapja, a Pécs elleni idegenbeli bajnokin (azaz szintén egy újonc ellen) fordult elő, hogy az FKC egyetlen percet sem játszott emberelőnyben…