EHF: Újra háromgólos előnyben 2009.10.31.

Az idei EHF-kupasorozatban harmadik mérkőzésén is háromgólos győzelmet aratott az Alcoa FKC – ezúttal a lengyel bajnok SPR Lublin ellen. A végig nagyon szoros összecsapáson a szünetben egy góllal vezettek Sótonyi László tanítványai, a második félidőben váltakozva kerültek előnybe a csapatok, végül a hajrát a hazaiak bírták jobban.

EHF-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés
Alcoa FKC – SPR Lublin 27-24 (13-12)
Köfém Sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Pandzic, Mosorinski (SRB)

FKC: Pastrovics (kapus), Tilinger 8 (4), Trishchuk 7 (2), Bernataviciute 6, Vincze 5, Kovács 1, Azari, Bízik B., Horváth, Németh K., Rádl. Vezetőedző: Sótonyi László.

SPR: Jurkowska, Sadowska (kapus), Wlodek 6 (3), Puchacz 5, Malek 3, Marzec 3, Rukaite 3, Mihdailova 2, Repelewska 1, Wojtas 1, Malczewska, Skrzyniarz. Vezetőedző: Grzegorz Goscinski.

Hétméteresek: 6/6; 3/3
Kiállítások: 8 perc; 2 perc
Piros lap: Bernataviciute

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 9-6, 24. perc: 10-10; 35. perc: 14-14, 40. perc: 16-16, 45. perc: 19-19, 50. perc: 20-20, 55. perc: 23-20.

Fotó: V-Man (képen: Laima Bernataviciute)