Sikeres költözés 2009.11.04.

Az igazi otthonától néhány kilométerre nyerte meg hazai meccsét az Alcoa FKC az ASA-Consolis HNKC ellen. A Videoton Oktatási Központban az egy tucat gólt szerző Kristina Trishchuk vezérletével egygólos félidei vezetés után 36-29-re győztek a fehérváriak. A vendégeknél a volt cornexis Wolf Alexandra tizenegyszer talált az FKC kapujába.

NBI, 9. forduló:
Alcoa FKC – ASA-Consolis HNKC 36-29 (18-17)
Székesfehérvár, VOK, 500 néző
Vezette: Bujdosó, Tomecskó

FKC: Szikora, Pastrovics (kapusok), Trishchuk 12 (2), Kovács 6, Tilinger 6 (2), Vincze 5, Bernataviciute 3, Németh K. 2, Rádl 2, Becséri K., Bízik, Horváth, Lelkes, Zsigmond. Vezetőedző: Sótonyi László.

HNKC: Abramovich, Király (kapus), Wolf 11 (6), Ghionea 5, Tamás 4, Kudor 3, Sopronyi 3, Gaál 2, Fülöp 1, Draxler, Pomozi, Zsuzsa. Vezetőedző: Dankó Ervin.

Hétméteresek: 4/5 (Trishchuk hagyta ki); 6/7 (Kudor hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc; 14 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 5-6, 15. perc: 8-9, 20. perc: 14-13, 25. perc: 16-14; 35. perc: 22-20, 40. perc: 24-21, 45. perc: 30-24, 50. perc: 32-26, 55. perc: 35-26.

A mérkőzésről...

- A kilencedik fordulóban is folytatódott az Alcoa FKC sorozata: a páratlan számú fordulókban aratja győzelmeit, a párosokban szenvedi el vereségeit a csapatunk. Egymás után második hazai bajnoki meccsén ért el 36 gólt az FKC.
- A mérkőzés 21. percében alakult ki először egygólosnál nagyobb különbség a két csapat között: Németh Kriszta találatával módosult 15-13-ra az eredmény. Pár perccel később hárommal is vezettek a hazaiak (18-15), de a félidő utolsó két gólját a hódmezővásárhelyiek szerezték (18-17).
- A második félidő 3. percétől fokozatosan elhúzott az FKC. 19-19-nél, 24-22-nél és 28-24-nél is sorozatban három gólt szereztek Sótonyi László tanítványa; majd a 48. perctől nyolc percen át érintetlen maradt Pastrovics Melinda hálója (32-26-ról 35-26-ra alakult ez idő alatt az eredmény).
- Lelkes Noémi ebben a szezonban először lépett pályára NBI-es mérkőzésen.