Nem egy súlycsoport 2009.11.12.

A bajnok otthonában illedelmes vendégnek bizonyult az Alcoa FKC. A 2009-es esztendő utolsó bajnokiján Sótonyi László tanítványai 37-24-es vereséget szenvedtek a Győri Audi ETO-val szemben. Utoljára két és fél éve mért ekkora verést az ETO a fehérváriakra…

NBI, 10. forduló:
Győri Audi ETO – Alcoa FKC 35–22 (18–10)
Győr, 1200 néző
Vezette: Nagy, Turóczy

Győr: Oguntoye és Víg (kapusok), Kovacsics 11 (6), Amorim 4, Bradeanu 4 (1), Szegedi 4, Mraviková 3, Orbán 3, Kisfaludy 2, Vérten 2, Hornyák 1, Spiridon 1, Mayer, Tomori. Edző: Konkoly Csaba

FKC: Szikora és Pastrovics (kapusok), Kovács 5, Tilinger 5 (2), Trishchuk 5 (1), Bizik 4 (1), Vincze 2, Bernatavuciute 1 (1), Azari, Becséri, Horváth, Németh K., Rádl, Zsigmond. Edző: Sótonyi László

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 7/9 (Bradeanu és Kovacsics hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Trishchuk hagyta ki)

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 10. perc: 5–2, 20. perc: 12–5, 28. perc: 17–10, 35. perc: 23–12, 48. perc: 28–16.

A mérkőzésről…

- Utoljára 2007. április 27-én szenvedett tízgólosnál nagyobb különbségű vereséget az FKC Győrben. Akkor a rájátszásban nyert az ETO 37-24-re, azaz szintén tizenhárom góllal. Abban szezonban azonban a fehérváriak hazai pályán kétszer is legyőzték Róth Kálmán csapatát.
- Amióta Sótonyi László a csapat vezetőedzője – azaz másfél év alatt – az FKC először szenvedett tétmeccsen kétszámjegyű vereséget.
- Bízik Boglárka pályafutása során először szerzett négy gólt felnőtt bajnoki mérkőzésen.
- Az FKC öt győzelemmel és öt vereséggel várhatja a bajnokság 2010-es folytatását – január 3-án a Veszprém-Barabás csapatát fogadjuk a 11., papíron még őszi fordulóban.

fotó: V-Man (a képen: Bízik Boglárka)