A hét hírei 2009.11.17.

Vasárnap – néhány halasztott mérkőzés kivételével – lezárult az őszi klubszezon. Eheti rövidhíreinkben az elmúlt hónapok összegzéseként a legrangosabb ligák tabelláit közöljük; illetve aktualitásokkal és érdekeségekkel tekintünk előre a december 5-én kezdődő világbajnokságra. MK-meccs december 15-én!

November 22. (vasárnap):

GuldBageren Ligaen: A dán liga 12 csapata túl van a bajnokság első felén. A január 6-i folytatást az eddig 100%-os FCK várhatja az élről: Anja Andersen csapatának öt pont az előnye a meglepetésre második helyen álló Randers HK-val szemben.

November 20. (péntek):

Chile: Veszprém-Barabás KC - Chile 46-25 (24-14)

MK: A Győri VKLSE - Alcoa FKC Magyar Kupa nyolcaddöntő mérkőzésre december 15-én (kedden) 17:15-kor kerül sor a győri Magvassy Sportcsarnokban.

Spanyolország: A válogatott első edzésének 15. percében keresztszalag-szakadást szenvedett Nerea Pena, az Itxako Reyno de Navarra átlövője, akire így négyhónapos pihenő vár. A spanyolok tegnap Ameríában lejátszották első felkészülési meccsüket, melyen világbajnoki csoportellenfelünket, Japánt verték 16-8-as félidő után 34-22-re.

November 19. (csütörtök):

Vincze Melinda: A mai Magyarország-Hollandia válogatott mérkőzésen Meli kézközépcsont-törést szenvedett, így biztosan ki kell hagynia a december 5-én kezdődő világbajnokságot.

OSB: Alcoa FKC – Tapolca VSE 35-12 (18-8)
FKC: Pőcze, Csire (kapusok), Hrabovszky 8, Becséri 7 (1), Mórocz 6, Gula 5 (1), Pető 3, Lauber 2, Minárik 2, Fritz 1, Kőszegi 1 (1), Domján. Edző: Rezsnyák Csaba.

November 18. (szerda):

Bundesliga: Bár több VB-résztvevő országban már a válogatott felkészülése folyik, Németországban szerdán – a 10. forduló mérkőzéseivel – fejeződött be az őszi klubszezon, melyet a bajnok HC Leipzig pontveszteség nélkül abszolvált. A lipcseiek valószínűleg csak a két ponttal mögöttük álló Leverkusennel lesznek harcban a bajnoki címért. Az évad első felének nagy nyertese a Blomberg-Lippe csapata is: a téli szünetre harmadik helyen vonuló westfáliaiak a mai játéknapon is közel jártak a bravúrhoz, hiszen a félidőben három góllal vezettek (13-16) Lipcsében.

2. Bayer Leverkusen 18 pont (+49)
3. ProVital Blomberg-Lippe 12 pont (+22)
12. Borussia Dortmund 2 pont (-48)

(Az Oldenburg és a Göppingen egy meccsel kevesebbet játszott!)

Chile: Ma Tatán játszott két felkészülési mérkőzést a magyar junior válogatott és Chile:

Délelőtt: Magyar Junior Válogatott – Chile 42-24 (23-12)

Junior: Janurik, Oguntoye (kapusok), Szádvári 6, Kovács 5, Bari Nagy 4, Hajduch 4, Horváth 4, Szalai 4, Deáki 3, Drávai 3, Sári 3 (2), Barján 2, Hornyák 2, Dajka 1, Kisfaludy 1. Szövetségi kapitány: Róth Kálmán.

Chile: Cisterna, Mendoza (kapusok), Feuchtmann 6 (1), D. Canessa 5, Vera 4, Ceza 2, V. Flores 2, Scaraffia 2 (1), Angel 1, Letelier 1 (1), Musalem 1, B. Canessa, Cristi, P. Flores, Llanos, Valenzuela. Szövetségi kapitány: Alejandro Gutierrez.

Hétméteresek: 2/5 (Hornyák kettőt, Drávai egyet hagyott ki); 3/5 (V. Flores és Scaraffia hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 12 perc; 8 perc

Délután: Magyar Junior Válogatott – Chile 41-23 (22-12)

Junior: Futaki, Oguntoye (kapusok), Szádvári 12, Kovács 7 (1), Drávai 4 (2), Hajduch 4, Barján 3 (1), Kisfaludy 3, Szalai 3, Hornyák 2 (1), Bari Nagy 1, Deáki 1, Sári 1, Horváth. Szövetségi kapitány: Róth Kálmán.

Chile: Cisterna, Mendoza (kapusok), Vera 5, D. Canessa 4, V. Flores 3 (2), Musalem 3, Ceza 2, Letelier 2, Angel 1, B. Canessa 1, P. Flores 1, Scaraffia 1 (1), Cristi, Llanos, Valenzuela. Szövetségi kapitány: Alejandro Gutierrez.

Hétméteresek: 5/6 (Hornyák hagyta ki); 3/3
Kiállítások: 4 perc; 2 perc

Kedd (november 17.):

Chile: A világbajnokságra hazánkban készülő chilei válogatott ma a magyar ifjúsági válogatottal mérkőzött meg Budapesten:

Magyar Ifjúsági Válogatott – Chile 42-30 (23-15)
Vezette: Hargitai, Markó

HUN: Kurucz, Pásztor (kapusok), Klivinyi 11 (2), Hornyák 8, Tóth E. 5 (1), Tóth O. 4, Tarjányi 3 (1), Kovács 2, Mikó 2, Takács F. 2 (1), Takács L. 2, Zsigmond F. 2, Gávai 1, Nagy A. Szövetségi kapitány: Papp György.

CHI: Cisterna, Mendoza (kapusok), V. Flores 7, P. Flores 4, D. Canessa 3, Ceza 3, Musalem 3, Feuchtmann 2, Letelier 2 (1), Vera 2 (1), Angel 1, Sciaraffia 1 (1), B. Canessa, Cristi, Llanos, Valenzuela. Szövetségi kapitány: Alejandro Gutierrez.

Hétméteresek: 5/6 (Gávai hagyta ki); 4/5 (V. Flores hagyta ki)
Kiállítások: 10 perc; 12 perc

Hétfő (november 16.):

Brazília: A brazilok dán szövetségi kapitánya, Morten Soubak kijelölte a Kínába utazó 16 fős keretét, melyben helyet kapott egykori játékosunk, Adriana do Nascimento Lima!

Kapusok:
Darly Zoqbi de Paula (Le Havre – FRA)
Mayssa Raquel Pessoa (Bruesa BM Ermua – ESP)

Irányítók/átlövők:
Adriana do Nascimento Lima (AD Santo André – BRA)
Ana Paula Rodrigues (BM Roquetas – ESP)
Eduarda Duda Idalina Amorim (Győri Audi ETO)
Flávia Nascimento da Silva (BM Elche Mustang – ESP)
Francine Camila de Moaraes Cararo (Hypo NÖ – AUT)
Jaqueline Anastácio (Metodista/São Bernardo – BRA)
Silvia Helena Araújo Pinheiro (?)

Beállók:
Daniela de Oliveira Piedade (Hypo NÖ – AUT)
Fabiana Dara Diniz Carvalho (CB Mar Alicante – ESP)
Regiane dos Santos Silva (UniSant’anna/Suzano – BRA)

Szélsők:
Rosaria Elizabete da Silva (AD Santo André – BRA)
Aline Pará Waleska Lopes Rosas (Blumenau/FURB – BRA)
Célia Janete Costa (Metodista/São Bernardo – BRA)
Fernanda França da Silva (Metodista/São Bernardo – BRA)

Liga ABF: Kilenc fordulót játszottak le ősszel a tizennégy-csapatos spanyol első osztályban, és már a bajnokság alig több mint egyharmadánál kijelenthető, hogy kettőre szűkült a bajnokaspiránsok köre. A címvédő Itxako és a két évvel ezelőtti bajnok Elda a múlt héten 20-20-as döntetlent játszott egymással az utóbbi otthonában, és így továbbra is mindösze egyetlen pont választja el a két veretlen riválist. Az Elda a 8. fordulóban nagy meglepetésre a Vicar Goya – azaz Fekete Csilla csapatának – vendégeként veszített egy értékes pontot, így került lépéshátrányba a navarraiakkal szemben.

A bajnokság kezdetekor szintén az esélyesek közé sorolt Mar Alicante novemberre az ősz legnagyobb csalódása cím várományosa maradt. Az első négy fordulóban háromszor is veszítő alicanteiek (például az Elchétől is kikaptak) úgy szedtek össze négy vereséget, hogy az Eldával még nem is játszottak… Szintén messze elmarad a várakozástól az Akaba Bera Bera: a San Sebastian-iak a két újonc (Alcoabendas és Castro Urdiales) ellen mindössze egy pontot szereztek, és az Elche őket is legyőzte. Jelentősen visszaesett Rádl Timi volt csapata, a kilenc meccsen mindössze három pontot gyüjtő a Gijón is.

Az előzetes várakozásokon felül teljesít viszont a harmadik helyen álló Parc Sagunt és a magát az igen sűrű középmezőnybe beverekedő két újonc. Különösen a Castro Urdiales hazai mérlege imponáló: öt meccséből négyet megnyert, és az Itxakóval szemben is mindössze öt góllal maradt alul.

1. Itxako Reyno de Navarra 17 pont (+74)
2. Prosolia Elda Prestigio 16 pont (+98)